4:02 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "המחנה הציוני" במתקפה על "הבית היהודי"

"המחנה הציוני" במתקפה על "הבית היהודי"

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט התייצב לצד עמונה והותקף ע"י ח"כ ציפי לבני: "כל המסכות הוסרו סופית"

"החלום של בנט והמיעוט שהוא מייצג – הוא הסיוט של כל עם ישראל. מדינה עם רוב ערבי מסוכסכת ואלימה. בסיוט הזה חייבים להיאבק. כל המסכות הוסרו סופית", כתבה ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) בתגובה לדבריו של שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) אמש.

"המסכות הוסרו". ח"כ ציפי לבני ושר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90
"המסכות הוסרו". ח"כ ציפי לבני ושר החינוך נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

בכנס שנערך אתמול לזכרו של ח"כ לשעבר חנן פורת ז"ל, אמר השר בנט בעניין עמונה כי לאחר שדורו של פורת הקים את ההתיישבות, תפקיד הדור הזה הוא לעגן אותה.

"בנושא ארץ ישראל אנחנו צריכים לעבור מבלימה להכרעה. אנחנו צריכים לסמן את החלום והחלום הוא שיהודה ושומרון יהיו חלק מארץ ישראל הריבונית. אנחנו צריכים לפעול היום, ואנחנו צריכים למסור את הנפש. אנחנו לא יכולים להמשיך לסמן את ארץ ישראל כיעד טקטי, ומדינה פלסטינית היא היעד האסטרטגי. כמו שחנן אמר, אין לנו זכות לחלק את הארץ. לא בדיבורים, לא במעשים, לא בהסכמה שקטה, ולא בתירוצים שקטים. לא על ידי פוליטיקאים, ולא על ידי משפטנים. דרך הוויתורים, דרך החלוקה, הפסידה", הוסיף השר.

"אני לא יכול שלא להתייחס לעננה שמרחפת על אלפי בתים ביהודה ושומרון. אני כאן מודיע: אנחנו לוקחים אחריות. לא עוד פתרונות טקטיים – אלא הסדרה אסטרטגית. בזכות אנשי עמונה, אנשי אמונה, נוביל פתרון אסטרטגי לכלל ההתיישבות".

יחימוביץ': "השרה שקד מבטאת בוז עמוק כלפי המדינה ומוסדותיה"

בתוך כך, ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) תקפה את המאמר שכתבה שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) בכתב העת "השילוח".

"זהו מאמר אנטי ממלכתי שבו מבטאת השרה שקד בוז עמוק כלפי המדינה ומוסדותיה, ורואה בתשתית המוסרית, החקיקתית והנורמטיבית של חיינו כאן פסים רקובים, חלודים ומיותרים", אמרה יחימוביץ'.

תקפה את השרה שקד. ח"כ יחימוביץ'. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
תקפה את השרה שקד. ח"כ שלי יחימוביץ'. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יחימוביץ' האשימה את השרה שקד בדה לגיטימציה למערכת המשפט ולמוסדות המדינה, "כל מי שמשתעשע ברעיון הנואל לחבור לממשלת הימין, מוטב שיקרא את המאמר ויבין את התהום העמוקה, המדינית, הכלכלית והחברתית שיש בין ערכי תנועת העבודה ובין ממשלת הימין"

לדברי ח"כ מהמחנה הציוני, "מה שהכי מדהים במניפסט שלה, זו העובדה שמספר שתיים במפלגה הכי ימנית ולאומנית בישראל, פשוט לא אוהבת את המדינה".

"ביום שבו בנט קורא "למסור את הנפש למען סיפוח הגדה למדינת ישראל", מתברר ששקד פשוט לא סובלת את מדינת ישראל", התייחסה יחימוביץ' לדבריו של החינוך אמש. "היא בזה לה. מזלזלת בה, גם אידיאולוגית וגם מעשית. המדינה לפי שקד היא אימפוטנטית ומיותרת. ושוב ושוב היא מטיפה לקחת מידי המדינה את הכוח "להחליט בשבילנו", ולהעביר את הכוח הזה לכוחות השוק, שכבר יסדרו את הכל", הוסיפה.

"המלים 'חירות' ו'חופש' מוזכרות במאמר של שקד יותר מ-30 פעם", טענה יחימוביץ' וקובעת כי שקד "מקדשת את החירות של מעטים רבי כוח לעשות ככל העולה על רוחם, בעוד שהציבור יופקר לעושק, גזל וניצול. זוהי תפיסה שלא עולה בקנה אחד עם ערכים יהודיים, ציוניים ואוניברסליים".

כזכור, במאמרה פרשה השרה שקד את משנתה בענייני דת ומדינה ."דווקא כשרוצים להעביר את ישראל תהליכי דמוקרטיזציה מתקדמים, חובתנו להעמיק במקביל את זהותה היהודית", כתבה השרה והדגישה כי "לצד התיאור הרואה את היחס בין 'יהודית' ל'דמוקרטית' כמאבק מתמיד, אני חושבת שניתן להציע מודל אחר. אינני מוכנה לקבל את התפיסה, שלפיה מדובר במסורות שונות עד כדי כך".

שרת המשפטים איילת שקד. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
מאמינה שאין סתירה בין יהדות לדמוקרטיה. שרת המשפטים איילת שקד. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

שקד ביקרה גם את האקטיביזם בביהמ"ש ואמרה כי "מסלול נסיעתה של רכבת המשפט הישראלית חייב להביא בחשבון את יהדותה של המדינה". עוד הוסיפה כי היא רואה קשר הדוק בין דמוקרטיה אמיתית וכלכלה חופשית.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

עורכת הדין ליסה בלום. צילום מסך מתוך יוטיוב

נשים קיבלו תשלום כדי להאשים את טראמפ בהטרדה

תחקיר של אתר "The Hill" חשף כי במהלך קמפיין הבחירות עורכת דין ידועה גייסה כספים לטובת נשים שלכאורה הוטרדו מינית על ידי נשיא ארה"ב