בשל עתירה תקדימית שהגישה תנועת לבג"ץ בדרישה להרוס מאחז פלסטיני, חזרה בה המדינה מעמדתה המוקדמת והודתה: הפלסטיני אכן הוקם על פרטית.

המאחז הפלסטיני שהוקם על קרקע יהודית. צילום: תנועת רגבים
המאחז הפלסטיני שהוקם על קרקע יהודית. צילום: תנועת רגבים

כזכור, ימים ספורים לאחר השלמת פינוי הגישה תנועת רגבים עתירה נגדית, ראשונה מסוגה, כנגד מאחז פלסטיני בלתי חוקי של , שהוקם על קרקע יהודית בבעלות פרטית סמוך ליישוב במערב השומרון.

בתגובת המדינה לעתירה טענה המדינה כי מאחר וקרקעות חברת הימנותא מנוהלות על ידי הממונה על הרכוש הממשלתי, אין היא מחויבת לתת עדיפות לאכיפה כנגד בקרקעות אלו.

אלא שבמהלך הדיון, הימנותא טענה לבג"ץ כמשיבה לעתירה באמצעות עו"ד דינה יהב, כי הקרקעות שלה הן אכן רכוש פרטי הרשומות על שמה בטאבו.

בהתאם לדברים הודיעה נציגת המדינה, עו"ד מיטל שינדל-בוכמן, כי לאחר שבחנה את עמדת הימנותא התברר לה כי אכן להימנותא יש בעלות משותפת במקרקעין וכי המדינה טעתה בעמדתה. המדינה הוסיפה כי הגשת המידע השגוי לבית המשפט הינה תקלה חמורה שיש לברר אותה.

השופטים פוגלמן, מינץ ואלרון הורו למדינה להגיש בתוך שלושים יום תגובה מתוקנת לעתירה.

"אנחנו מברכים על כך שהמדינה התעשתה ועדכנה את בית המשפט כי אכן מדובר בבניה על קרקע פרטית, כפי שהוכחנו בעתירה", אומר עורך הדין אריה ארבוס מתנועת רגבים. "מצופה שהמדינה תקדים ותפעל להריסת הבניה הבלתי חוקית במקום, בהתאם לסדרי העדיפויות שקבעה בעבר ותראה כי היא מפעילה את הדין באופן שווה בכל המקרים, ובכך אף תחסוך בזמנו היקר של בית המשפט העליון".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.