15:59 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הלך לעולמו טייס הקרב לשעבר תא"ל רן פקר

הלך לעולמו טייס הקרב לשעבר תא"ל רן פקר

תא"ל במילואים פקר, שהפיל שבעה מטוסי אויב, שימש אחרי שחרורו מצה"ל קונסול ישראל בלוס אנג'לס. "מטובי הטייסים והמפקדים"

תת-אלוף (במיל') רן פקר, טייס קרב בחיל האוויר שנחשב ל"אלוף ההפלות", הלך היום (שבת) לעולמו והוא בן 80. בשירותו הצבאי, שנמשך 27 שנים, השתתף פקר במלחמות רבות, ביצע 350 גיחות מבצעיות והפיל שבעה מטוסי אויב.

"אלו ההפלות". פקר ז"ל
"אלוף ההפלות". פקר ז"ל

פקר הטיס מטוסים רבים, בהם "ספיטפייר", "מטאור", "אוראגן", "שחק" ו"פאנטום", ושימש גם כמפקד בסיס תל-נוף בתקופת מלחמת יום הכיפורים. כשהשתחרר מצה"ל שימש קונסול ישראל בלוס אנג'לס, היה איש עסקים ועסק גם בחינוך. בשנים האחרונות הקים פקר את פרוייקט "צהלה" לחונכות ולקידום בני נוער, שמטרתו לעודד את בני הנוער לשירות משמעותי בצבא.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער על פטירתו של פקר. בהודעה שפרסם כתב נתניהו: "פקר היה מבכירי טייסי הקרב של חיל האוויר, השתתף בקרבות אוויר רבים וניצח בהם". עוד הוסיף כי "רן היה פטריוט ישראלי".

גם שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, ספד לפקר ואמר כי היה "איש מיוחד ומרתק, נוקב, עם חוש הומור ומחוייבות גדולה למדינת ישראל, ומטובי הטייסים והמפקדים שידע חיל האוויר.

"הוא אחד מאותם יחידי סגולה שהניחו את היסודות לחיל כפי שאנו מכירים אותו היום – מתקדם, איכותי, מוביל ומתוחכם, עם הטייסים הטובים ביותר בעולם. הוכיח את יכולותיו המקצועיות והפיקודיות המעולות בשורה של מבצעים, גיחות וקרבות אוויר במלחמות".

עוד אמר יעלון כי "גם לאחר שחרורו המשיך רן לתרום למדינה, בין היתר כקונסול ישראל בלוס אנג'לס וכיוזם ומוביל הפרויקט החינוכי-חברתי 'צהלה', שמטרתו חינוך בני נוער לערכים, ציונות, מעורבות חברתית ותרומה למדינה בשירות הצבאי ובחיים האזרחיים".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"