אלי טביב ייאלץ לפתוח את הארנק כדי להשאיר את קפטן בית״ר ירושלים בקבוצה גם בעונה הבאה. אייבינדר, אחד השחקנים המצטיינים של בית״ר העונה, מחזיק בהצעות מפתות מהפועל באר שבע ומכבי חיפה.

יפתח את הארנק? אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
יפתח את הארנק? אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

שתי הקבוצות מציעות לו שכר דומה, מיליון יורו לשלוש שנים כולל מענקים. אייבינדר יכול להגיע בעונה בבאר שבע לשכר של 330 אלף יורו נטו לעונה. גם גיא לוזון, מאמן מכבי חיפה, רוצה מאוד את אייבנדר בקבוצתו בעונה הבאה.

״כדי שדן אייבינדר יישאר בבית״ר ירושלים אתה צריך להציע לו חוזה של 700 אלף יורו לשלוש שנים. אייבינדר מוכן להפסיד לא מעט כסף כדי לשחק בבית״ר ירושלים אבל יש גבול לאהבה ולרצון להישאר במועדון״, זה המסר שקיבל אלי טביב בימים האחרונים מגורמים הקרובים לקשר בית״ר ירושלים, עם הנחיתה של טביב אתמול בארץ, הוא הבהיר כי המטרה הראשונה שלו בביקורו הנוכחי היא החתמתם של אייבינדר והבלם הספרדי חסוס רואדה.

טביב סירב להחתים את אייבינדר על חוזה לשלוש שנים כאשר הגיע בעונה שעברה ממכבי תל אביב והעדיף להחתימו על חוזה לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת. המסר שטביב מקבל מכיוונו של הקשר שבעונה שעברה בית״ר שילמה לו רק 40 אלף דולר מכיוון שמכבי תל אביב שילמה לו את החוזה מכיוון שהסכים לעזוב בתחילת העונה.

שכרו של אייבינדר העונה עומד על 140 אלף דולר, טביב טעה כאשר לא הסכים להחתימו לשלוש שנים בקיץ, עכשיו הוא מתכנן להציע לו חוזה לשנתיים תמורת 200 אלף דולר נטו לעונה, אייבינדר יסכים לוותר על כסף גדול מבאר שבע ומכבי חיפה ולהישאר בבית״ר ירושלים תמורת חוזה לשלוש שנים בשכר כולל של 700 אלף יורו נטו.

אייבינידר בפעולה. צילום: משה אשכנזי, בית"ר ירושלים
אייבינידר בפעולה. צילום: משה אשכנזי, בית"ר ירושלים

טביב העביר לאייבינדר מסרים כי בבית״ר ירושלים הוא שחקן הרכב קבוע, קפטן ושחקן מוביל. טביב משגר עוד לעברו של אייבינדר כי דרך בית״ר ירושלים הוא הפך לשחקן נבחרת ישראל ובכל קבוצה אחרת הוא יילך לאיבוד. המטרה של טביב בעת שהייתו בארץ מלבד החתמת הקפטן היא החתמתו של הבלם הספרדי חסוס רואדה שדורש שדרוג משמעותי בחוזהו ומחזיק הצעה מהליגה השנייה בספרד. טביב מתכנן לפתוח את החוזה של עידן ורד שחתום לעונה נוספת ולהציע לו חוזה לשנתיים תמורת שכר של 150 אלף דולר לעונה.

מי שאמור לעזוב את הקבוצה הוא הקשר קובי מויאל שאינו משחק תקופה ארוכה. מויאל עשוי לעבור לאשדוד או בני יהודה.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20