היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר למשטרה לפתוח בחקירה פלילית ולזמן לחקירה באזהרה את ראש הממשלה בנימין נתניהו, כך על פי פרסום אמש (ד') בחדשות 10. במקביל, על פי דיווח הבוקר (ה') "בידיעות אחרונות" היועמ"ש צפוי לסגור חלק מתיקי הבדיקה נגד נתניהו שבהם לא נמצאו עדים או ראיות המצביעים כי בוצעה עבירה.

הורה לעבור מבדיקה לחקירה. היועמ"ש אביחי מנדלבליט. צילום: פלאש 90
הורה לעבור מבדיקה לחקירה. היועמ"ש אביחי מנדלבליט. צילום: פלאש 90

ההוראה לעבור מהליך של בדיקה להליך של חקירה הועברה לראש אגף חקירות במשטרה ניצב מני יצחקי. בשבועות האחרונים נועדו יצחקי ומנדלבליט יחד עם פרקליט המדינה. תחילה אישר מנדלבליט הליך של בדיקה בלבד ואמר כי לא יאפשר מעבר לחקירה כל עוד לא יהיו בידו ראיות ממשיות שיובילו להגשת כתב אישום.

לאחר שהתבצעו השלמות חקירה הכוללות עדויות שחלקן קשורות לגורמים בחו"ל, השתכנע היועמ"ש לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה. מועד החקירה יתואם בימים הקרובים וראש הממשלה יצטרך להסביר את המיוחס לו.

מדובר בשתי פרשות – עיקרית ומשנית. על פי הדיווח בחדשות 10, פרטי החקירה העיקרית מגובים בראיות והנם חסויים לציבור, מכאן כי לא מדובר בפרשה שפורסמה עד כה בכלי התקשורת.

היועמ"ש יכין הודעה מסודרת לציבור בה יסביר מהן הפרשיות שנסגרו, מדוע דרש להתמקד רק בפרשות עיקריות וכן ינמק את פשר הזמן הארוך שנפתח מרגע שנודע על חשד עד לרגע פתיחת החקירה. על פי הדיווח חוקרים טוענים כי העיכוב איננו מוצדק.

 

 

בהודעה מטעם משרד המשפטים והמשטרה נמסר: "בעקבות הפרסומים בנוגע לבדיקה בעניינו של ראש הממשלה – הרינו להבהיר כי לא נוכל להתייחס לפרסומים, וזאת מטעמים ברורים כאשר הבדיקה תלויה ועומדת, ואין בכך לאשר או להכחיש דבר ממה שנטען בפרסומים. יודגש, כי משטרת ישראל פועלת בתיאום הדוק עם היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות, ובבוא העת הציבור יעודכן באמצעות הודעה מוסמכת לגבי מהלכי הבדיקה. עד אז, כל פרסום הוא באחריות המפרסם בלבד".

ראש הממשלה טרם התייחס לנושא.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20