WP_Post Object ( [ID] => 185555 [post_author] => 161 [post_date] => 2019-03-18 14:40:55 [post_date_gmt] => 2019-03-18 12:40:55 [post_content] =>

[caption id="attachment_339500" align="alignleft" width="205"] הרב אחיעד אטינגר הי"ד. צילום: נדב גולדשטיין/TPS[/caption] אלפים ליוו למנוחות את הרב אחיעד אטינגר הי"ד שנפצע אתמול (א') באורח אנוש פיגוע באריאל והבוקר הלך לעולמו. מסע ההלוויה החל ברחבת בית הכנסת המרכזי ביישוב עלי, מקום מגוריו, ומשם המשיך לזירת הפיגוע, ועד לבית העלמין סגולה בפתח תקווה, שם ייטמן. שר החינוך נפתלי בנט וסגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן ביקרו את המשפחה קודם להלוויה. אחיעד הי"ד הותיר אחריו אישה - תמר (44) ו-12 ילדים. מוריה (21) הבכורה נשואה לינון לוז וצפויה ללדת בקרוב את הנכד הראשון להוריה. אפרת (20) בת שירות לאומי, אלישיב (19) לוחם ביחידה מובחרת, הראל (18), אליסף (16), יהודה (13), התאומות צופיה ותחיה (11), בניה (9), התאומים אליאב והדס (7) ורני בת השני וחצי. בהלוויה הושמעה הקלטה של ילדיו סופדים לו. "אבא היית גיבור. ירית במחבל וככה הצלת הרבה אנשים, היית אבא יקר, אתה חסר לנו ממש", ספדה הדס. אפרת אמרה: "אבא, איך אתה שהבאת כל כך הרבה חיים לעולם כבר לא פה כדי לחיות אותם איתנו. המחבל הארור הזה חשב שהוא מפסיק חיים, אבל הוא לא ידע כמה חיים השארת פה. כמה עוצמה לימדת אותנו שרק תלווה ותגדיל את כולנו ואת כל עם ישראל". [caption id="attachment_340294" align="aligncenter" width="1599"] לוויית הרב אטינגר הי"ד. צילום: איתן שוייבר/TPS[/caption] [caption id="attachment_340338" align="aligncenter" width="712"] משפחת אטינגר. צילום באדיבות המשפחה[/caption]   "הצלת אנשים למרות שיכולת לברוח כי היית בכיוון השני. בחרת להסתובב ולירות במחבל, ואז קרה משהו נורא - המחבל ירה בך בראש, אתה איבדת את ההכרה, הגעת לבית החולים ולאחר יום נפטרת, לצערנו הרב", ספדה אפרת. "עד המוות היית בשביל הכלל, היית חזק בנפש, היית חזק בגוף וכל זה השתמשת בשביל כולנו. לא ראית אותך, ראית אותנו, ראית את עם ישראל. כולם יצטרכו להיות עוד קצת יותר טובים כדי להשלים את החסר שלך". [caption id="attachment_340351" align="aligncenter" width="723"] אשתו ובתו של הרב אטננגר הי"ד סופדות לו. צילום: איתן שוייבר/TPS[/caption]   רב היישוב הרב אברהם שילר ספד לו: "אתה גיבור ולוחם. חתרת למגע, שמת נפשך בכפך, לא חשבת לרגע על משפחתך, חשבת על עם ישראל. בגבורתך אתה שליח של כל האומה. אתה גיבור בתורה, באהבת ישראל, בענווה, בחיזוק יהודי דרום תל אביב". [koo_vod_artiplayer clipid=0_2pdpnkqi]   "ויקרע מרדכי את בגדיו ויקרא זיקה גדולה ומרה. איך תמר תגדל 12?", תהה הרב שילר. "כולנו מרדכי היהודי. יהודי זה אדם שעומד בניסיונות נופל וקם. לא נכרע ולא נשתחווה. הגלות הסתיימה אנחנו כבר לא עבדי אחשוורוש. לראש ממשלתנו נאמר 'אתה בנימין, אתה איש ימיני אתה מנהל את ההווה. אנחנו עמי מודיעים לך  - נצח ישראל לא ישקר. ואתה השליח של נצח ישראל ובכל פעם שאתה באמת לשקול שיקולי הווה זכור את שיקולי עם הנצח". [caption id="attachment_340329" align="aligncenter" width="1599"] הרב שילר. צילום: איתן שוייבר/TPS[/caption]  

"דם יהודי לא יהיה עוד המצרך הזול ביותר במזרח התיכון"

גם שר החינוך נפתלי בנט, ספד לרב: " אבא שלכם היה גיבור בחייו וגיבור במותו. המעשה החינוכי שאפשר לעשות היום זה לדאוג שכל ילד וילדה במדינת ישראל יסתכלו על הרב אחיעד ויגידו 'ממנו תראום וכן תעשום'. בחייו ויתר על כל רגע של הנאה אישית וחתר למגע עם עם ישראל והלך למקום הכי קשה לדרום תל אביב. להצמיח שם תורה להצמיח שם חיים". "ובמותו כשהמרצח עמד לא רחוק ממנו, הוא הכי בקלות יכל לעשות מה שהרוב עושים במצב כזה ולהתעלם, אבל הרב אחיעד חתר למגע, ירה יריות על המרצח ושילם על כך בחייו... מסרת את נשמתך כגיבור ישראל. נכון אנחנו חזקים ואתם .תמשיכו את הדרך של האבא הקדוש שלכם ותמשיכו כי ככה עושים. כי זה מה שעושים כאן בעלי, ביהודה ושומרון ובכל ארץ ישראל. מתחזקים. אבל הרשע שגודע את הטובים שבאנשינו חייב להיגדע. על קברך אני אומר  - דם יהודי לא יהיה עוד המצרך הזול ביותר במזרח התיכון. נגדע את הטרור רק כשנשחרר את הכבלים התודעתיים והמשפטיים שמונעים מאיתנו לנצח". [caption id="attachment_340330" align="aligncenter" width="1600"] השר בנט עם תמר האלמנה, והילדים. צילום: TPS[/caption]   "הימים ימי אדר ערב פורים. כולנו מבכים את אובדנך. ימי שמחה שהפכו ליום של עצב", ספד לו אריאל אלמליח יו"ר מזכירות עלי. "אדם נוסע לתומו ויכול להמשיך לנסוע אך לא מהסס ומשם במחיר חייו. האמונה שלך תמשיך לצמוח כאן. אנחנו כאן כי זהו ממקומינו. עכשיו כובד האחריות גדולים יותר על כתפינו. אני קורא לממשלת ישראל להביט אלינו נכוחה ולומר לא עוד. זה יהיה הקורבן האחרון של ההתיישבות". ראש מועצה אזורית מטה בנימן ישראל גנץ ספד: "לא הבנתי איך אתה - שבאת מעלי - והרכב שלך עם הפנים חזרה ליישוב, מנוקד כדורים. ומישהו אמר לי: פשוט, הוא הסתובב חזרה כי שמע ירי. במשך שעות הדהד לי המשפט הזה, איפה יש בעולם בן אדם שזה כל כך פשוט עבורו, שהוא שומע ירי ומסתובב כי אפשר לעזור", ספד לו ראש מועצת אזורית טה בנימין, ישראל גנץ. "ואחרי שעות הבנתי שכל חייך רצית להיות גשר, רצית להיות גשר בין ההתיישבות השורשית בעלי, שבחרת לבוא לפה ולחנך את ילדיך, לבין עם ישראל בתל אביב וטובת ישראל. וכנראה שעל אם הדרך ריבונו של עולם מחפש גשרים, ואתה היית הגשר הזה". "הרב אחיעד, אנחנו בע"ה לא ננוחם בזה שכוחות הביטחון ישימו יד על אותו רוצח, הנחמה תהיה בזה שנמשיך את הגשר שהתווית, נבסס, נחזק את היישוב שבחרת לשכון בו, יחד עם הגשר של חיזוק החיבור לארץ ישראל ותורת ישראל. תמר והילדים, משפחת מטה בנימין תעשה הכל כדי להיות אתכם, ללוות אתכם, ולהמשיך אתכם במשימה הכ"כ גדולה וכ"כ קשה שהרב אחיעד הותיר לנו", הוסיף גנץ. [caption id="attachment_340323" align="aligncenter" width="1599"] אלפים בהלווית הרב אטינגר הי"ד. צילום: איתן שוייבר/TPS[/caption] [caption id="attachment_340291" align="aligncenter" width="1599"] לוויית הרב אטינגר הי"ד. צילום: איתן שוייבר/TPS[/caption]

[post_title] => "גיבור בחייו ובמותו": הרב אטינגר הי"ד הובא למנוחות [post_excerpt] => אלפים ליוו את נרצח הפיגוע בצומת אריאל בדרכו האחרונה, במסע שיצא מבית הכנסת המרכזי ביישוב עלי ועד לבית העלמין בפתח תקווה • רב היישוב: "בגבורתך אתה שליח של כל האומה" [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%9b%d7%aa%d7%91%d7%94-%d7%94%d7%97%d7%9c%d7%94-%d7%9c%d7%95%d7%95%d7%99%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a8%d7%91-%d7%90%d7%98%d7%99%d7%a0%d7%92%d7%a8-%d7%94%d7%99%d7%93 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2019-03-18 14:40:55 [post_modified_gmt] => 2019-03-18 12:40:55 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%9b%d7%aa%d7%91%d7%94-%d7%94%d7%97%d7%9c%d7%94-%d7%9c%d7%95%d7%95%d7%99%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a8%d7%91-%d7%90%d7%98%d7%99%d7%a0%d7%92%d7%a8-%d7%94%d7%99%d7%93/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

"גיבור בחייו ובמותו": הרב אטינגר הי"ד הובא למנוחות

אלפים ליוו את נרצח הפיגוע בצומת אריאל בדרכו האחרונה, במסע שיצא מבית הכנסת המרכזי ביישוב עלי ועד לבית העלמין בפתח תקווה • רב היישוב: "בגבורתך אתה שליח של כל האומה"

הרב אחיעד אטינגר הי"ד. צילום: נדב גולדשטיין/TPS

אלפים ליוו למנוחות את הרב אחיעד אטינגר הי"ד שנפצע אתמול (א') באורח אנוש פיגוע באריאל והבוקר הלך לעולמו. מסע ההלוויה החל ברחבת בית הכנסת המרכזי ביישוב עלי, מקום מגוריו, ומשם המשיך לזירת הפיגוע, ועד לבית העלמין סגולה בפתח תקווה, שם ייטמן. שר החינוך נפתלי בנט וסגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן ביקרו את המשפחה קודם להלוויה.

אחיעד הי"ד הותיר אחריו אישה – תמר (44) ו-12 ילדים. מוריה (21) הבכורה נשואה לינון לוז וצפויה ללדת בקרוב את הנכד הראשון להוריה. אפרת (20) בת שירות לאומי, אלישיב (19) לוחם ביחידה מובחרת, הראל (18), אליסף (16), יהודה (13), התאומות צופיה ותחיה (11), בניה (9), התאומים אליאב והדס (7) ורני בת השני וחצי.

בהלוויה הושמעה הקלטה של ילדיו סופדים לו. "אבא היית גיבור. ירית במחבל וככה הצלת הרבה אנשים, היית אבא יקר, אתה חסר לנו ממש", ספדה הדס. אפרת אמרה: "אבא, איך אתה שהבאת כל כך הרבה חיים לעולם כבר לא פה כדי לחיות אותם איתנו. המחבל הארור הזה חשב שהוא מפסיק חיים, אבל הוא לא ידע כמה חיים השארת פה. כמה עוצמה לימדת אותנו שרק תלווה ותגדיל את כולנו ואת כל עם ישראל".

לוויית הרב אטינגר הי"ד. צילום: איתן שוייבר/TPS
משפחת אטינגר. צילום באדיבות המשפחה

 

"הצלת אנשים למרות שיכולת לברוח כי היית בכיוון השני. בחרת להסתובב ולירות במחבל, ואז קרה משהו נורא – המחבל ירה בך בראש, אתה איבדת את ההכרה, הגעת לבית החולים ולאחר יום נפטרת, לצערנו הרב", ספדה אפרת. "עד המוות היית בשביל הכלל, היית חזק בנפש, היית חזק בגוף וכל זה השתמשת בשביל כולנו. לא ראית אותך, ראית אותנו, ראית את עם ישראל. כולם יצטרכו להיות עוד קצת יותר טובים כדי להשלים את החסר שלך".

אשתו ובתו של הרב אטננגר הי"ד סופדות לו. צילום: איתן שוייבר/TPS

 

רב היישוב הרב אברהם שילר ספד לו: "אתה גיבור ולוחם. חתרת למגע, שמת נפשך בכפך, לא חשבת לרגע על משפחתך, חשבת על עם ישראל. בגבורתך אתה שליח של כל האומה. אתה גיבור בתורה, באהבת ישראל, בענווה, בחיזוק יהודי דרום תל אביב".

 

"ויקרע מרדכי את בגדיו ויקרא זיקה גדולה ומרה. איך תמר תגדל 12?", תהה הרב שילר. "כולנו מרדכי היהודי. יהודי זה אדם שעומד בניסיונות נופל וקם. לא נכרע ולא נשתחווה. הגלות הסתיימה אנחנו כבר לא עבדי אחשוורוש. לראש ממשלתנו נאמר 'אתה בנימין, אתה איש ימיני אתה מנהל את ההווה. אנחנו עמי מודיעים לך  – נצח ישראל לא ישקר. ואתה השליח של נצח ישראל ובכל פעם שאתה באמת לשקול שיקולי הווה זכור את שיקולי עם הנצח".

הרב שילר. צילום: איתן שוייבר/TPS

 

"דם יהודי לא יהיה עוד המצרך הזול ביותר במזרח התיכון"

גם שר החינוך נפתלי בנט, ספד לרב: " אבא שלכם היה גיבור בחייו וגיבור במותו. המעשה החינוכי שאפשר לעשות היום זה לדאוג שכל ילד וילדה במדינת ישראל יסתכלו על הרב אחיעד ויגידו 'ממנו תראום וכן תעשום'. בחייו ויתר על כל רגע של הנאה אישית וחתר למגע עם עם ישראל והלך למקום הכי קשה לדרום תל אביב. להצמיח שם תורה להצמיח שם חיים".

"ובמותו כשהמרצח עמד לא רחוק ממנו, הוא הכי בקלות יכל לעשות מה שהרוב עושים במצב כזה ולהתעלם, אבל הרב אחיעד חתר למגע, ירה יריות על המרצח ושילם על כך בחייו… מסרת את נשמתך כגיבור ישראל. נכון אנחנו חזקים ואתם .תמשיכו את הדרך של האבא הקדוש שלכם ותמשיכו כי ככה עושים. כי זה מה שעושים כאן בעלי, ביהודה ושומרון ובכל ארץ ישראל. מתחזקים. אבל הרשע שגודע את הטובים שבאנשינו חייב להיגדע. על קברך אני אומר  – דם יהודי לא יהיה עוד המצרך הזול ביותר במזרח התיכון. נגדע את הטרור רק כשנשחרר את הכבלים התודעתיים והמשפטיים שמונעים מאיתנו לנצח".

השר בנט עם תמר האלמנה, והילדים. צילום: TPS

 

"הימים ימי אדר ערב פורים. כולנו מבכים את אובדנך. ימי שמחה שהפכו ליום של עצב", ספד לו אריאל אלמליח יו"ר מזכירות עלי. "אדם נוסע לתומו ויכול להמשיך לנסוע אך לא מהסס ומשם במחיר חייו. האמונה שלך תמשיך לצמוח כאן. אנחנו כאן כי זהו ממקומינו. עכשיו כובד האחריות גדולים יותר על כתפינו. אני קורא לממשלת ישראל להביט אלינו נכוחה ולומר לא עוד. זה יהיה הקורבן האחרון של ההתיישבות".

ראש מועצה אזורית מטה בנימן ישראל גנץ ספד: "לא הבנתי איך אתה – שבאת מעלי – והרכב שלך עם הפנים חזרה ליישוב, מנוקד כדורים. ומישהו אמר לי: פשוט, הוא הסתובב חזרה כי שמע ירי. במשך שעות הדהד לי המשפט הזה, איפה יש בעולם בן אדם שזה כל כך פשוט עבורו, שהוא שומע ירי ומסתובב כי אפשר לעזור", ספד לו ראש מועצת אזורית טה בנימין, ישראל גנץ. "ואחרי שעות הבנתי שכל חייך רצית להיות גשר, רצית להיות גשר בין ההתיישבות השורשית בעלי, שבחרת לבוא לפה ולחנך את ילדיך, לבין עם ישראל בתל אביב וטובת ישראל. וכנראה שעל אם הדרך ריבונו של עולם מחפש גשרים, ואתה היית הגשר הזה".

"הרב אחיעד, אנחנו בע"ה לא ננוחם בזה שכוחות הביטחון ישימו יד על אותו רוצח, הנחמה תהיה בזה שנמשיך את הגשר שהתווית, נבסס, נחזק את היישוב שבחרת לשכון בו, יחד עם הגשר של חיזוק החיבור לארץ ישראל ותורת ישראל. תמר והילדים, משפחת מטה בנימין תעשה הכל כדי להיות אתכם, ללוות אתכם, ולהמשיך אתכם במשימה הכ"כ גדולה וכ"כ קשה שהרב אחיעד הותיר לנו", הוסיף גנץ.

אלפים בהלווית הרב אטינגר הי"ד. צילום: איתן שוייבר/TPS
לוויית הרב אטינגר הי"ד. צילום: איתן שוייבר/TPS

ערוץ 20
מרים פרץ מספרת על הילדות בקזבלנקה
ערוץ 20
מפתיעים את טל מוסרי באולפן עם אורח מיוחד
ערוץ 20
טל מגשים חלום אצל גיל ססובר
ערוץ 20
הפטריוטים על בהלת הקניונים
ערוץ 20
מלווה מלכה בדובאי
ערוץ 20
ירה בפורץ שניסה לגנוב את רכבו – מעצרו הוארך
ערוץ 20
מיסיון בצה"ל – תוכן נוצרי בתוך מערך ההדרכה
ערוץ 20
האם 'דרך הבשמים' בנגב תשוב לגדולה?
It is not Android