הזמר והיוצר (55) הלך לעולמו לאחר מאבק במחלת הסרטן. דבר מחלתו נחשף בתקשורת רק לאחר מותו. מאיר, יליד באר שבע, נולד לשמחה ויצחק בנאי, אח לאורנה ואביתר והוא בן הדור השני של משפחת האמנים המפורסמת.

מאיר בנאי ז"ל. צילום: פלאש 90
מאיר בנאי ז”ל. צילום: פלאש 90

כבר בגיל 17 כתב וניגן בנאי את שיריו ואף נבחן ללהקה צבאית. בשל ביטול הלהקות הצבאיות בתקופתו גויס לבסוף לחיל השריון. בתום השירות, אותר בנאי ע”י עורך התכנית “זה הזמן” והוזמן להשתתף כזמר אורח.

נחום היימן שנחשף לתקליט שדרים שהוציא בנאי, החתים אותו בחברת התקליטים שלו. אלבומו הראשון שנקרא על שמו יצא בשנת 1984 כשאת מרבית השירים כתב והלחין בנאי בעצמו. הוא המשיך ליצור את רוב שיריו בעצמו לאורך כל הקריירה. לאחר צאת אלבומו הראשון הופיע בנאי בהרכב “חופים” ששר משירי נחום היימן.

בנאי סיפר בעבר כי שאב השראה מהזמרים הבריטיים פיטר גבריאל וג’ון ארמטריידינג.

כשנה לאחר אלבומו הראשון, עשה בנאי את טבילת האש בתחום הקולנוע. בנאי הופיע בסרט “שוברים” של אבי נשר בו הלחין למילותיו של יאיר ניצני את שיר הנושא “שירו של שפשף” שהפך ללהיט בביצועו. בהמשך הופיע בסרט “נאדיה”.

אלבומו השני “גשם” הפך תוך חודשים ספורים לאלבום זהב והנפיק להיטים כמו: “גשם”, “אצלך בעולם”, “תגידי אש תגידי מים”, “אל תלכי מכאן”, “הלילה של אתי” ו”המסיבה שנגמרה”. האלבום השלישי הוא אלבום הופעה חיה שכלל חומרים חדשים לצד סינגלים כמו “שירו של שפשף. אלבומו “הצבעים משתנים” שיצא בשנת 1990 לא היה ההצליח מסחרית, אך אהוב מאוד ע”י הקהל.

שנת 1992 הייתה שנת הצלחות בה זכה בתואר “זמר השנה” לאחר ששירו “אהבה קצרה” מתוך האלבו המצליח “וביניהם” זכה בתואר “שיר השנה. גם הבלדה “שער הרחמים” נכללת באלבום זה.

ארבע שנים לאחר מכן יצא אלבום סולו נוסף. ב-1999 יצא במופע משותף יחד עם הזמר והיוצר ארקדי דוכין. השניים הוציאו מיני אלבום משותף ובו שירי המופע. כשנתיים מאוחר יותר יצא אלובו של בנאי “לב סדוק” ושנה מאוחר יותר הוציא אלבום אוסף כפול עם ביצועים אקוסטיים לשיריו. בשנת 2003 הקליט בנאי את שירו של שמוליק קראוס “רואים רחוק רואים שקוף” כשיר הנושא לסדרה “מעורב ירושלמי”. הסינגל זכה להצלחה מסחררת.ש

שנתיים מאוחר יותר הקליט בנאי שני סינגלים “שם כל אדם” ו”בולטת” שנכתבו ע”י לירון הרפז הי”ד שנהרגה בפיגוע בשנת 2001.

בנאי התחבר לשורשים ובשנת 2007 הוציא אלבום בו הלחין ושר יצירות של חכמים ומשוררים יהודיים מתקופות שונות ובהם: ר’ שלום שבזי, ר’ שלמה אבן גבירול, ר’ משה אבן עזרא והאי גאון. הצלחת הסינגל הראשון מתוכו “לך אלי תשוקתי” הקדימה את צאת האלבום בכשלושה חודשים. בפרק זמן זה הגיע האלבום למעמד של אלבום זהב.

אלבומו האחרון של בנאי הוא אלבום הופעה כפול בשם “כמו אגם רוגע” שיצא בשנת 2011.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.