הזמרת הפופולרית לוֹרד ביטלה את הופעתה בישראל בעקבות לחצים של תנועת החרם על ׁׁ(). ההופעה תוכננה להיערך בחודשי הקיץ.

הזמרת לורד. צילום: ויקימדיה
הזמרת . צילום: ויקימדיה

 

הבעלים של חברת ההפקות נרנג׳ה, ערן אריאלי, הודיע בעמוד הפייסבוק על הביטול. "האמת שהייתי נאיבי לחשוב שאמנית בגילה תכיל את הלחץ שכרוך בלהגיע לישראל", כתב. "אני לוקח אחריות מלאה ומבקש את מחילת המעריצים, מעריצות ושאר המפנטזים". לדבריו, "חשוב לי שאקורד הסיום יהיה שנרנג׳ה מודים לה על שפזלה לכיוון שלנו ונתנה לנו את ההזדמנות מלכתחילה, וגם להתנצל בפניה, לא מגיע לה כל השיט שהיא עברה בשבוע האחרון מאז ההכרזה, והדבר האחרון שהיא צריכה בקמפיין הקאמבק כה משמעותי עבורה זה את צבא הגלובליסטים / אנטישמים על הראש שלה. אין לי טענות אליה, ויותר מזה ההערכה שלי כלפיה לא נפגעה במילימטר".

הרקע לחרם על הזמרת הניו זילנדית בת ה-21 הוא הודעתה ביום שני האחרון על שתוכננה לחודש יוני. שתי פעילות שמאל מניו זילנד – נדיה אבו-שרב המוסלמית וג'סטין סאקס היהודית – כתבו מכתב פתוח ללורד בו אמרו שהופעתה "שולחת את המסר הלא נכון". לדבריהן, "להופיע בתל אביב ייתפס כמתן תמיכה למדיניות הממשלה הישראלית, גם אם לא תגידי כלום על המצב הפוליטי".

מסרה כי היא מקווה שלורד תחזור בה מהחלטתה. "רבים וטובים הופיעו בישראל בשנה האחרונה ואין לי ספק שלורד יכולה הייתה לחוות את החמימות של הקהל הישראלי ואת נופיה מעוררי ההשראה של ישראל. לורד, אני מצפה ממך להיות Pure Heroine, ככותרת הנושא של אלבומך הראשון, גיבורת תרבות טהורה, החפה מכל שיקולים פוליטיים זרים ויש לציין גם הזויים".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא