16:27 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הותר לפרסום: ישראל מעורבת בפרשיה בטחונית

הותר לפרסום: ישראל מעורבת בפרשיה בטחונית

פרשה בטחונית מסווגת שכרוכים בה חיי אדם פורסמה הבוקר ע"י סגן השר איוב קרא. הפרסום הוסר וצו איסור פרסום הוטל על הפרשה

בעקבות פרסומו של חבר הכנסת איוב קרא הבוקר בהודעה לתקשורת על פרשה בטחונית מסווגת, הותר כעת לפרסום כי ישראל מעורבת בפרשה ביטחונית שכרוכה בסיכון חיי אדם. שאר פרטי הפרשה עדיין מצויים תחת צו איסור פרסום.

איוב קרא. רעידת האדמה בגלל ההצבעה באונסק"ו? צילום: מארק ישראל סאלם
איוב קרא. פרסם פרשייה בטחונית מסווגת. צילום: מארק ישראל סאלם

הבוקר פרסם סגן השר לשיתוף פעולה אזורי את סיפורה של פרשה ביטחונית אותה שומרים גורמים מדיניים בישראל מתחת לרדאר במשך שנה וחצי. סגן השר כתב: "החלטתי לפרסם את הסיפור של פרשת *** השבוע כי על מצפוני מונחת האחריות. אני לא אתן זה יקרה, אני מפעיל את כל הקשרים ולכן הוצאתי את הסיפור החוצה", אמר איוב קרא בהודעה לעיתונות".

על הפרשה לא הוצא עד היום צו איסור פרסום משום שעד כה היתה הפרשה תחת ידיעתם של גורמי ממשל בלבד, ולא היה צורך אפילו בצו איפול על הפרשה. כעת הותר לפרסום כי ישראל מעורבת בפרשה ביטחונית שכרוכה בסיכון חיי אדם. שאר פרטי הפרשה נאסרו בפרסום.

לא תקרית דיפלומטית ראשונה

גם לפני כשבועיים היה מעורב סגן השר בתקרית דיפלומטית, לאחר שטען כי רעידת האדמה הקשה באיטליה אירעה על רקע ההחלטה האנטי ישראלית באונסקו.

בהודעה שהפיץ סגן השר, הודיע קרא על מצבו ומסר כי "בעקבות רעידת האדמה באיטליה, וכמי שרואה חובה להרגיע את משפחות חברי למשלחת, אני שמח לבשר ולהודיע שזה היה לא נעים לעבור את החוויה מורטת העצבים של רעידת אדמה בשעה שאנו בוותיקן, אבל סמכנו על הכס הקדוש ששומר עלינו ואני בטוח שהרעידה קרתה בשל ההחלטה באונסק"ו שהאפיפיור היום מאוד לא אהב", אמר קרא.

עוד הוסיף קרא כי "האפיפיור אף התבטא בפומבי שארץ הקודש שייכת לעם ישראל ואף חשבתי פתאום שאולי אני חולם אבל למרות הסיטואציה הלא נעימה כולם כאן בסדר, מרגישים בטוחים ואל דאגה – יצאנו המומים מהמקרה, אבל גם למדנו כיצד מתנהגים במצבים כאלה שלא עברנו מימינו".

האמירה יצרה אי נעימות דיפלומטית, ומשרד החוץ התנער ממנה ומסר: "מוטב שדבריו לא היו נאמרים כלל".

 

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפתרון פוליטי, לא משפטי. מליאת הכנסת. צילום: פלאש 90

ישיר: משדר מיוחד מפתיחת מושב החורף של הכנסת

הכנסת פותחת את מושב החורף עם נאומיהם של הנשיא ריבלין, רה"מ נתניהו, היו"ר אדלשטיין ויו"ר הקואליציה הרצוג