3:49 22/11/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > הושלם סופית הכביש החוצה את ירושלים

הושלם סופית הכביש החוצה את ירושלים

כביש בגין ייפתח לתנועה במלואו עם השלמתו של מחלף הרוזמרין וסיומו של פרויקט בגין דרום. השר כץ: "ניתן יהיה לחצות את ירושלים ללא רמזורים"

⁠⁠⁠קרוב ל-20 שנה לאחר שנחנך בפעם הראשונה, פרויקט כביש בגין ייפתח לתנועה במלואו ביום חמישי הקרוב. עם פתיחתו של מחלף הרוזמרין וסיומו של פרויקט בגין דרום, יושלם סופית פרויקט כביש בגין כולו.

מחלף הרוזמרין החדש. צילום Elements ויז'ואל
מחלף הרוזמרין החדש. צילום Elements ויז'ואל

 

הכביש שלאורך השנים הוארך במקטעים שונים, מאפשר לחצות את ירושלים מצפון לדרום ומדרום לצפון ללא רמזורים ובתוצרתו הסופית מתחיל במחלף בן ציון נתניהו בחלקו הצפוני ומסתיים במחלף הרוזמרין החדש בחלק הדרומי, כאשר אורכו הסופי הינו כ- 16 ק"מ. מחלף הרוזמרין שנחנך הבוקר מחבר באופן ישיר בין כביש בגין (50) לכביש המנהרות (60) ומהווה את שער הכניסה הדרומי של העיר ירושלים.

המחלף החדש כולל שני מפלסים (הפרדה מפלסית) ומנהרה באורך 70 מטרים. המפלס העליון הכולל שלושה נתיבים לכל כיוון ישמש את התנועה על רחוב הרוזמרין ובמסגרת העבודות להקמתו הונחה עליו התשתית לקו הכחול של הרכבת הקלה, הצפויה לעבור בציר זה. המפלס התחתון הינו חיבור ישיר לכביש המנהרות עם שני נתיבים לכל כיוון. המפלס התחתון של המחלף נפתח הבוקר לתנועה ובמהלך השבוע הקרוב יבוצעו ההתאמות הסופיות של המפלס העליון עד לפתיחתה של הצומת במתכונתה הסופית.

מחלף הרוזמרין יביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה בדרום העיר ויגדיל את הנגישות לשכונות הדרומיות של ירושלים, לקריית הספורט הבינלאומית של ירושלים וכן לבית צפאפה, גוש עציון, אפרת, בית שמש, צור הדסה ועוד.

ישראל כץ עם בנימין נתניהו. צילום: עמוד הטוויטר של ישראל כץ
ישראל כץ עם בנימין נתניהו. צילום: עמוד הטוויטר של ישראל כץ

העבודות להקמת המחלף נמשכו כשנתיים וההשקעה הכספית בבנייתו הינה 140 מיליוןשקל (מתוך 1.25 מיליארד ₪ התקציב הכולל של פרויקט כביש בגין דרום).

השלמתו של מחלף הרוזמרין הביאה לסיומו של פרויקט בגין דרום שכלל את הארכתו של כביש בגין מצומת גולומב ועד לצומת הרוזמרין והחיבור לכביש 60 – בהשקעה כספית של 1.25 מיליארד. העבודות בפרויקט זה נמשכו כ-6 שנים.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ מסר: "כביש בגין דרום בירושלים הוא למעשה 'נתיבי איילון' של תל אביב. הכביש מביא בשורה לכלל תושבי ירושלים והוא מהווה נדבך נוסף במהפכה התחבורתית, שמקדם משרד התחבורה, בכל רחבי הארץ ובכללם גם במטרופולינים הגדולים,.

דורון נויוירט, מנכ"ל חברת מוריה, שפיתחה את התשתיות במקום מסר: "פרויקט כביש בגין הוא נקודת ציון היסטורית עבור העיר ירושלים ועבור חברת מוריה, מבצעת הפרויקט, המלווה אותו מהנחת אבן הפינה הראשונה בשנות ה-90 ועד להשלמתו הסופית כעת"

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_2

מפעל בירוחם ייסגר, 140 עובדים יפוטרו

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע דחה את בקשת ההסתדרות למנוע את סגירת מפעל "נגב קרמיקה". המפעל ייסגר ו-140 עובדים יפוטרו.