11:17 16/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הוריו של הדר גולדין ז"ל קיימו סבב פגישות באו"ם

הוריו של הדר גולדין ז"ל קיימו סבב פגישות באו"ם

במסגרת המאמצים להחזרת החיילים הדר גולדין ואורון שאול קיימו השבוע לאה ושמחה גולדין סבב פגישות עם דיפלומטים באו"ם: "עוול הומניטרי, על הקהילה הבינלאומית להתערב"

על רקע המאמץ דיפלומטי להשבת חללי צה"ל אורון שאול והדר גולדין לישראל, יצאו לאה ושמחה גולדין לסבב פגישות באו"ם.

לאה ושמחה גולדין והשגריר דנון
לאה ושמחה גולדין והשגריר דנון. צילום: יח"צ

במסגרת המאמצים המדיניים להשבת של הדר גולדין ואורון שאול לקבורה בישראל, הגיעו לאה ושמחה גולדין לסבב פגישות דיפלומטיות במטה האו"ם בניו יורק. בסוף השבוע, נפגשו בני משפחת גולדין בליווי שגריר ישראל לאו"ם דני דנון, עם שגרירים ממספר מדינות ביניהן אוקראינה, פרו, פולין ומדינות נוספות וכן קיימו מפגש רחב עם נציגים בכירים משורת מדינות החברות במועצת הביטחון וממדינות מערביות נוספות במהלכו סיפרו על נסיבות חטיפתו של הדר.

המאמץ הדיפלומטי של משפחת גולדין והשגריר דנון נועד לגרום להגברת הלחץ על החמאס מצד המדינות והאו"ם. במהלך המפגש שמחה ולאה גולדין פנו לדיפלומטים וביקשו מהם לעלות את הנושא למודעות ולסדר היום הבינלאומי: ״הדר נהרג ונחטף על ידי החמאס במהלך הפסקת אש הומניטרית שיזם האו״ם ואנו מצפים שהקהילה הבינלאומית תשא באחריות להחזירו לקבורה בישראל.

החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד
החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד

"החמאס מחזיק בהדר ואורון בניסיון לסחוט את ישראל כדי שתשחרר טרוריסטים מורשעים, המצב הנורא בו הוא מונע ממשפחתו לקבור את בנה הוא עוול הומניטרי שהקהילה הבינלאומית צריכה לפעול כדי לסיים אותו. כפי שהקהילה הבינלאומית מעניקה סיוע הומניטרי לרצועת עזה כך אנו מצפים שתדרוש מהחמאס ותפעיל עליו לחץ כדי להחזיר את בנינו הביתה".

השגריר דנון אמר כי: "הדר ואורון מוחזקים באכזריות כבר למעלה משלוש שנים על ידי ארגון טרור שפל, אסור שאף דמוקרטיה תישאר אדישה למצב הזה".  לדברי דנון, "הקהילה הבינלאומית צריכה להתערב ולפעיל את כובד משקלה על החמאס כדי להחזיר אותם לישראל. אנו לא נשקוט עד שנשיב אותם לקבורה ראויה בישראל".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אייר-אינדיה. בקרוב בישראל דרך סעודיה? צילום: Julian Herzog

יוזמה: טיסה בין הודו לישראל – מעל סעודיה

במסגרת ההסכם הנרקם בין נתניהו למודי, חברת אייר-אינדיה תפעיל קו מדלהי לישראל - דרך סעודיה. היתרונות: הטיסה תתקצר, העלויות יוזלו ונורמליזציה היסטורית עם ריאד