על מצפה אביחי, שהוקם בתגובה לרצח הלל אריאל בפיגוע הדקירה בקרית ארבע בחודש שעבר ונמצא בשטח המוניציפאלי של קרית ארבע מרחפת סכנת פינוי.
אל מאבק שבע המשפחות המתגוררות במצפה הצטרפו כעת עמיחי ורינה אריאל, הוריה של הלל, בפניה לממשלה.

רינה אריאל. צילום: פלאש90
רינה ועמיחי אריאל “אנו חוששים מהפינוי”. צילום: פלאש90

“המחבל חדר דרך השער שמוביל לגבעה ואז רץ לכיוון חדרה של הלל. אם המצפה היה מיושב המחבל לא היה מגיע לפה”, אמרה רינה אריאל והוסיפה: “הבנו שהמאחז נמצא בסכנת פינוי של ממש. אנחנו חוששים שיפנו את המשפחות לאחר ימי ה-30 להירצחה של הלל, ואסור לתת לזה לקרות”.

הלל אריאל בת ה-13 נרצחה במיטתה כשמחבל חדר לביתה בקרית ארבע לפני פחות מחודש. מצפה אביחי שנמצא בשטחה המוניציפלי של קרית ארבע צופה ישירות על ביתה של הלל ואילו היתה במקום התיישבות יהודית, ייתכן והיתה נמנעת החדירה של המחבל באותו יום. לאחר הפיגוע עלו חמש עשרה משפחות למצפה וחזרו ליישב את המקום. המתיישבים קיבלו גיבוי רחב משרי ממשלה, חברי הכנסת ורבנים שהגיעו לנחם את המשפחה.

 

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, שמע מההורים השכולים, עמיחי ורינה אריאל, על הרצון להיות במרכז שכונת החרסינה ולא בקצה, מה שיושג באמצעות בניית שכונה במצפה אביחי. כץ אמר כי יסייע בקידום ההליכים הסטטוטוריים הנדרשים ויעלה בפני שר הביטחון את חשיבות ההתיישבות המיידית במקום. גם שר החינוך, נפתלי בנט, שניחם את המשפחה יצא לתצפית ממרפסת משפחת אריאל אל הגבעה, שמע הסבר מנציגי המשפחות הנמצאות בגבעה, הביע עניין וחיזק את המשפחות.

ההתיישבות במצפה אריאל
ההתיישבות במצפה אריאל

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי אמרה, “התיישבות איננה תגמול לטרור, אנחנו לא בונים בגלל שהם פוגעים בנו, אנחנו בונים ומיישבים את ארצנו כי זאת ארצנו. המקום הזה שאנחנו צופים עליו, מצפה אביחי, הוא חלק מההתפתחות הטבעית של האזור הזה של קריית ארבע, ואנחנו רוצים להמשיך וליישב את כל חלקי הארץ הזאת, כחלק מהזכות שלנו וכחלק מהמסר שלנו לאויבים שלנו – לא תסלקו אותנו מכאן לעולם”.

הבעיה כיום עם המצפה היא רק בעיית הגישה לגבעה, שעוברת באדמות פרטיות, אך גם לסיפור זה ישנו פיתרון. אביה של הלל אריאל ז”ל אומר “כדי לפתור את בעיית הגישה החליטו על רעיון של הקמת גשר אבל גם זה תקוע לא ברור מתי יצא לפועל”.

הצהרות נבחרי הציבור עומדות כרגע בשעת מבחן, לראות האם יעמדו בדבריהם ויסייעו לקרית ארבע להתרחב לשטחים שנמצאים בשטחה של קרית ארבע מלכתחילה.

מצפה אביחי נקרא על שמו של אביחי לוי שנרצח יחד עם אביעד מנצור בצומת בית חג”י שבדרום הר חברון בפיגוע ירי בשנת 2005.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.