20:27 24/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > הוגשה תלונה למשטרה נגד 'גוש שלום' בעקבות קריאתם לחרם

הוגשה תלונה למשטרה נגד 'גוש שלום' בעקבות קריאתם לחרם

פעילי 'אם תרצו' הגישו תלונה נגד ארגון השמאל הקיצוני "גוש שלום", עקב קריאתו לחרם על אוניברסיטת אריאל. "עצוב לראות איך ארגון רדיקלי מייצר לחץ בינלאומי באמצעות טענות סרק"

ראש תא "אם תרצו" באוניברסיטת אריאל ראם פרנג'י, הגיש אתמול תלונה במשטרת אריאל נגד ארגון השמאל הקיצוני "גוש שלום" בבקשה לפתוח בחקירה נגד הארגון עקב קריאתו לחרם על אוניברסיטת אריאל.

אם תרצו באוניברסיטת ת"א. צילום: נעמה כרמל
פעילי אם תרצו באוניברסיטת ת"א. צילום: נעמה כרמל

במכתב ששלחו בשבוע שעבר אנשי גוש שלום לחוקרים המוזמנים, בניסיון להניא אותם מלהשתתף בכנס נכתב:

"אוניברסיטת המתנחלים באריאל שבגדה המערבית עומדת לקיים מה שמוצג ככינוס בינלאומי בנושא מצבו הנוכחי של העם היהודי. על מנת להביא מרצים וחוקרים מחו"ל לקחת חלק באירוע זה, נקטה האוניברסיטה במצג שווא מכוון ושיטתי, וטענה כי היא נמצאת בישראל – זאת בעוד הנהלת האוניברסיטה ערה היטב לכך שהיא נמצאת בשטח כבוש שאיננו, ומעולם לא היה, חלק ממדינת ישראל".

במכתבם לחוקרים מבהירים אנשי השמאל הקיצוני לחוקרים: "חשוב שתדע כי השתתפותך בכנס זה תהיה לא רק פעילות אקדמית של הנחלה מידע והניסיון שלך לדיון על מצבו של העם היהודי".

לדבריהם, "בין אם הנך מודע לכך ובין אם לאו, השתתפות בכנס זה, תחת המיקום הכוזב 'אריאל, ישראל' תהווה גם נקיטת עמדה פוליטית בנושא הפוליטי השנוי ביותר במחלוקת בין ישראל לבין הקהילה הבינלאומית ובין ישראל לפלסטינים – שהוא גם הנושא השנוי ביותר במחלוקת בין המפלגות והסיעות הפוליטיות בחברה הישראלית עצמה. כמי שמחויב ליושר ודיוק אקדמי, ראוי כי תפעל על בסיס מידע מלא ומדויק".

יוזמים חרם. הפגנת גוש שלום. צילום פלאש 90
יוזמים חרם. הפגנת גוש שלום. צילום פלאש 90

כעת מגיבה לקריאה תנועת "אם תרצו": "חוק החרם שנחקק בשנת 2011 קובע כי כל קריאה פומבית לחרם תרבותי, אקדמי או כלכלי על אדם או גורם כלשהו רק מחמת זיקתו למדינת ישראל, מוסד ממוסדותיה או אזור הנמצא בשליטתה, היא בגדר עוולה אזרחית". על בסיס חוק זה הוגשה התלונה למשטרה.

ראש תא "אם תרצו" באונברסיטת אריאל ראם פרנג'י אמר כי : " עצוב לראות איך ארגון שמאל רדיקאלי מנסה לייצר לחץ בינלאומי  על מדינת ישראל באמצעות טענות סרק. לאחר שראשי הארגון נפגשו בעבר עם קרובי רוצחיהם של משפחת פוגל, עתה נחצה גבול נוסף.  קיצוניותו של הארגון כבר לא יודעת שובע והוכח כי לא אכפת לראשיו לעבור שוב ושוב על החוק. אני בטוח כי משטרת ישראל תפעל במהירות האפשרית כדי להעמיד את ראשי הארגון לדין. תנועת "אם תרצו" תעמוד כחומה בצורה נגד כל אויבי הציונות מבפנים ומבחוץ."

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"