שעות ספורות לסיום המרוץ לבית הלבן, האווירה בארצות הברית בדריכות שיא. בחוף המזרחי הקלפיות נפתחו וההצבעה החלה.

הסקרים האחרונים, בדומה לאלה שקדמו להם, לא הצליחו לשקף תמונה חד משמעית.

סקר IBD/TIPP, שחזה במדויק את תוצאות הבחירות האחרונות ב-2012, חוזה ניצחון לטראמפ בפער של 2%. כמו כן, סקר LA Times חוזה ניצחון למועמד הרפובליקני, בפער של 5%. בתוך כך, רשת פוקס ניוז הצביעה שינתה סטטוס ב-4  את הסטטוס מ"מתנדנדות" ל"נוטות לטראמפ". מנגד, רשתות פוקס, CBS, ABC וושינגטון פוסט צופות ניצחון למועמדת הדמוקרטית בפער של 4%.

טראמפ מצביע
לא מוותר על מדינת כחולות. טראמפ מצביע

כנסי בחירות אחרונים

שני המועמדים רקמו לעצמם לוח זמנים צפוף. לא מוותר והשקיע הון רב גם במדינות "כחולות", היינו, מדינות שבהם לרוב נציג המפלגה הדמוקרטית מנצח. במדינות מישיגן ופנסילבניה מועמד רפובליקני לא ניצח קרוב ל-30 שנה. למרות זאת, המועמד הרפובליקני לא מוותר על מדינות אלה.

הילרי קלינטון ערכה כנסי בחירות בפיטסבורג (פנסילבניה), גראנד ראפידז (מישיגן) ומשם לאירוע השיא בפילדלפיה – כנס רב משתתפים בהשתתפות הנשיא היוצא ברק אובמה ורעייתו.

קלינטון מגיעה לקלפי
קלינטון מגיעה לקלפי
קלינטון מצביעה
המועמגת הדמוקרטית מצביעה

הפרשנים המומחים בתחזית מסויגת

נייט סילבר, האיש שחזה במדויק את תוצאות הבחירות לנשיאות ב-2012 ומומחה עולמי לסטטיסטיקה, אמר: "קלינטון לא במצב כל כך בטוח, כי מפת האלקטורים שלה פחות יציבה מאשר זו שהיתה לאובמה בשנת 2012, בעיקר בגלל המצב במערב התיכון המתועש. אם המדינות שבהן היא מובילה מעניקות לה מספיק אלקטורים בדיוק כדי להגיע ל־270 וכל מדינה שתאבד משמעה הפסד בבחירות, סימן שחומת האש שלך היא למעשה גדר פשוטה ומחלידה. די במדינה כחולה אחת שבה תפסיד, כדי שתפסיד בבחירות"

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.