בית משפט השלום בהרצליה קיבל את בקשת היועץ המשפטי לממשלה אביחי  לדחות את הדיונים בתביעת הדיבה שהגיש , נגד מקורבי משפחת נתניהו, ניר חפץ, דוד שמרון ויוסי כהן.

מנדלבליט ומני נפתלי
מנדלבליט ומני נפתלי. צילום: פלאש 90

מנדלבליט טען כי המשך הדיונים בתביעה האזרחית עלולים לפגוע בהליך הפלילי שמנהלת המדינה נגד  בתיק המעונות.

נציג הפרקליטות אמר בדיון כי השימוע לשרה נתניהו ולסיידוף יתקיים ב-16 בינואר. "לא ידענו שמתנהל התיק הזה. בתיק הזה נחקרים עדי תביעה פונטציאלים לרבות סיידוף. לדבריו, "אנחנו נמצאים בשלב משמעותי בהליך הפלילי". עוד התברר כי השימוע לשרה נתניהו ולסמנכ"ל משרד עזרא יתקיים ב-16 לינואר.

מנדלבליט ביקש מבית המשפט לדחות בעשרה ימים אולם בשל לוח זמנים עמוס החליט השופט לדחותה עד ל-15 בפברואר.

עו״ד , בא כוחה של רעיית ראש הממשלה, הגברת מסר: "בקשת הפרקליטות מובנית מאליה. אתמול העיד מר מני נפתלי ולמעשה הודה שהוא זייף חשבוניות. בקודש הקודשים, במעון ראש הממשלה, הוא עסק בזיופים. זייף דו״חות נוכחות עם שעות עבודה – והכי חשוב: שהוא אכל מהחמגשיות. אפילו השופט הנכבד אמר לו באחד הדיונים שהוא ביצע עבירות פליליות. כל מילה נוספת – מיותרת".

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "הפרקליטות איננה צד לתביעת הדיבה של מר מני נפתלי, ומשכך אין לפרקליטות מידע על דברים שנאמרו ע"י עדים ומעורבים שונים במסגרתו. הבוקר, במסגרת הדיון בבקשת הפרקליטות לעכב את ההליך על מנת שלא להפריע לניהול התקין של השימוע הפלילי, אמר נציג הפרקליטות כי אחד הטעמים לבקשה לעכב ההליך הנה שהמשך ניהול תיק הדיבה האזרחי עלול לגרום לכך שיהיה צורך לחזור באמצעות המשטרה לעדים ולמעורבים בגלל דברים שייאמרו בהליך, וזאת בעוד ההליך הפלילי עודנו מתנהל ומצוי בשלבי שימוע. נציג הפרקליטות הדגיש כי לא ידוע לפרקליטות עד כה מה אמרו העדים בהליך האזרחי. הבקשה לעכב ההליך נובעת לא מדברים שמי מהעדים אמר בהליך האזרחי, אלא מתוך כוונה למנוע שמיעת עדויות נוספות".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא