19:56 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > האקרים פרצו לערוצים 2 ו-10 במחאה על חוק המואזין

האקרים פרצו לערוצים 2 ו-10 במחאה על חוק המואזין

בפעם השנייה בשנה האחרונה החמאס השתלט על שידורי ערוץ 2 ואיים על אזרחי ישראל. "עונש מאללה, האש שרפה לבבות"

חוק המואזין ממשיך לעורר סערה בעולם המוסלמי, והערב האקרים פלסטינים השתלטו על שידורי הלווין בערוץ 2 והציגו כתובות מאיימות.

הכתובת שהופיע הערב
הכתובת שהופיעה הערב

הערב הופיעו למספר שניות סרטונים ממסגד אל אקצא כדי לרמוז על כך שהחוק שמקדמת הממשלה להשתקת המואזין בשעות הלילה עלול לעלות לאזרחי ישראל ביוקר. נכתב כי השרפות שהשתוללו בשבועות האחרונים הן "עונש מאלוהים" וכי זו "אש ששרפה לבבות".

גם נשיא המדינה ריבלין שוחח הערב בטלפון עם השר כחלון – והפציר בו שלא להעביר מחר בכנסת את חוק המואזין בקריאה טרומית, כך דווח בערוץ 10. ריבלין, שמתנגד נחרצות לחוק, ביקש מכחלון לאפשר לחברי סיעת כולנו חופש הצבעה בהצבעה הצפויה מחר על החוק בקריאה טרומית. מדובר בצעד נדיר בו מתערב נשיא המדינה במהלכים פוליטיים ספציפיים. המהלך חריג במיוחד לאור העובדה שראש הממשלה נתניהו הודיע שהוא תומך בחוק. עם זאת יש לציין כי כחלון יתקשה להיענות לבקשתו של ריבלין מאחר שחופש הצבעה על החוק משמעותו שבירה של המשמעת הקואליציונית.

גם נשיא טורקיה ארדואן מתח ביקורת על הצעת החוק שקוראת לאסור על הכריזה של המסגדים. "זה מאוד מסוכן", אמר ארדואן בנאום שחלקו התפרסם היום בתקשורת הטורקית. "אני חושב שהדיון עצמו מסוכן מאוד", טען ארדואן – שהדגיש כי הצעת החוק היא פרובוקציה גסה שפוגעת בתבונה ובמצפון. הנשיא הטורקי הציע לפרלמנט הישראלי – לכנסת – לזנוח את הדיון על החוק כדי למנוע "הטחת עלבון בכל המוסלמים".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

דייגים בנמל עזה. צילום: פלאש 90

מרחב הדיג בעזה יוגדל לרגל עונת הדגה

צה"ל אישר את הגדלת מרחב הדיג בדרום רצועת עזה משישה מיילים ימיים לתשעה בחודשים הקרובים: "מזון ומנוע כלכלי"