דף הבית > אקטואליה וחדשות > אל תאמינו לספינים: הסיוע הבטחוני מארה"ב צפוי לגדול

אל תאמינו לספינים: הסיוע הבטחוני מארה"ב צפוי לגדול

גופי תקשורת ופוליטיקאים מנסים להפוך את הדיאלוג עם ארה"ב לכלי ניגוח פוליטי פנימי. בפועל: הסיוע הבטחוני להגנה מפני טילים, לא רק שלא יקוצץ אלא יוגדל.

נראה כי גופי תקשורת ופוליטיקאים מנצלים את המצב ומנסים להפוך את הדיאלוג עם ארה"ב לכלי ניגוח פוליטי ישראלי פנימי, תוך הכנסת הציבור בישראל לתחושת פאניקה, כשלמעשה הסיוע הבטחוני של ארה"ב בישראל צפוי לגדול. בעקבות הסערה שעוררה ההתנגדות של הבית הלבן לתוספת של 455 מיליון דולר למימון הגנת ישראל מפני טילים, שהתפרסמה במכתב לקונגרס, יצא ראש הממשלה בהרגעה לציבור הישראלי "אין כל קיצוץ בסיוע האמריקני".

עפ"י לשכת ראש הממשלה מדובר בוויכוח פנימי בין הקונגרס לבית הלבן על גודל התוספת השנתית לתכנית ההגנה מפני טילים. רה"מ נתניהו פועל לעגן תוספת זו כחלק מהדיונים על הסכם הסיוע ל-10 השנים הבאות. "הסיוע הביטחוני להגנה מפני טילים, לא רק שלא יקוצץ אלא יוגדל" כך נמסר מלשכת ראש הממשלה.

ח"כ בוז'י הרצוג פרסם בחשבון הפייסבוק שלו "בגלל משחקי האגו של ראש ההמשלה אנחנו מאבדים חלק קריטי מהסיוע האמריקני".  הרצוג מרחיב "הריב ההזוי עם בעלת הברית החשובה ביותר שלנו מגיע היום לפיצוץ, כעת אזרחי שדרות וקריית שמונה עלולים לשלם את מחיר היהירות של נתניהו וחוסר האחריות שלו בקשר עם ארצות הברית ובמיוחד עם הבית הלבן. אם ישראל תישאר במלחמה הבאה ללא מערכת הגנה אווירית אפשר כבר כעת להקים את ועדת החקירה שתבדוק איך נתניהו מקבל החלטות על ביטחון ישראל".

 

ח"כ יאיר לפיד מ-'יש עתיד', אמר כי "הודעת הבית הלבן הבוקר מחדדת את הצורך לפעול, תוך כדי שמירה על האינטרסים הבטחוניים שלנו, לחתימה על הסכם הסיוע הביטחוני בהקדם האפשרי. אמרתי את זה פומבית, לא אחת, ואמרתי זאת בשיחות סגורות עם האנשים הרלוונטים בארה"ב ובישראל – לא לחכות לממשל הבא, אסור לקחת סיכונים בכל הנוגע לביטחון הלאומי של מדינת ישראל".

עו"ד יורם שפטל אמר בפטריוטים "אנחנו לא צריכים את הסיוע הזה. הסיוע האמריקאי מסתכם באחוז מהתוצר הלאומי של מדינת ישראל. לא יכול להיות שמדינה לא יכול לחסוך את הסכום הזה ולהתלות במדינה זרה"

ענבל גבריאלי אמרה "האמרקיאים רוצים שאנחנו נכופף כל שנה ונבקש מהם את הכסף הזה"

הפטריוטים

הפטריוטים

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון