21:45 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > האלוף במיל' רון-טל: "בנים ובנות יחד בטנק? טירוף!"

האלוף במיל' רון-טל: "בנים ובנות יחד בטנק? טירוף!"

האלוף במיל' מתנגד לתכנית צה"ל לשילוב חיילות בשיריון. ח"כ מירב מיכאלי: "יריקה בפרצופן של כל החיילות"

אלוף במיל' יפתח רון טל, המכהן כיום כיו"ר חברת החשמל כיום, התראיין הבוקר (א') לקלמן ליבסקינד ברדיו "גלי ישראל" ויצא באופן נחרץ נגד ההצעות לשלב נשים חיילות כלוחמות בחיל השריון.

"ירק על החיילות". ח"כ מירב מיכאלי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
"ירק על החיילות". ח"כ מירב מיכאלי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"אני חושב שזו טעות ותקלה", אמר רון-טל. "ולא רק זה אלא גם שערורייה שתפגע בכל מה שרק ניתן להעלות על הדעת וגם ביכולת צה"ל. תהיה פגיעה מאוד קשה לחייל הדתי לשמור על האמונות הכי בסיסיות שלו… להכניס בנים ובנות ביחד לתוך טנק זה טירוף מערכות קולוסלי. גם לצוללות לא מכניסים בנות, אבל לרוב התפקידים הן כן נכנסו. אגב, גם בחיל השריון הם נמצאות, אבל בתפקידי הדרכה".

רון טל הוסיף: "אם הן יוכנסו לטנקים, ייגרם להן נזק פיזיולוגי לכל החיים. בטנק, כל אחד חייב לדעת לעשות את כל התפקידים וטען-קשר ייגרם לבנות נזק פיזי קשה. עובדה, גם בצבא האמריקני אין שריונריות לוחמות. מעבר לכך, זה משפיע על היכולת המבצעית של צה"ל. מה, אנחנו ירדנו מהפסים? השלב הבא יהיה חטיבת 35, חטיבת גולני, חטיבת הנח"ל וחטיבת גבעתי. זה היעד האמיתי של ארגוני הנשים".

דבריו של רון-טל עוררו כצפוי סערה. בתגובה כתבה יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח״כ מרב מיכאלי: "לא להאמין כמה נמוך ירד אדם שהיה אלוף בכיר בצה"ל, כשהוא מאשים את מי שמנסות לקדם את איכותו של צה"ל בניסיון לחתור תחת הצבא.

"כחברת ועדת החוץ והביטחון אני מודיעה לאלוף במיל׳ רון טל שצה"ל, חוזקו ואחידותו חשובים לי לא פחות מאשר לו, אלא שבשונה ממנו, אני לא תקועה בסטראוטיפים ארכאיים. המאבק שלי לשוויון הזדמנויות לנשים בצבא מגובה ע"י קצינים בכירים בעבר ובהווה ועל ידי בכירים בפנטגון שכבר מיישמים את השיטה הזו ומחזקים את הצבא האמריקאי. הדברים של האלוף רון טל הם יריקה בפרצופן של כל החיילות המשרתות בצה״ל וגם של כל הנשים העובדות תחתיו בחברת החשמל. עם תפיסת עולם קיצונית כזו, רון טל לא צריך לשאת בשום משרה ציבורית, לא בצבא ולא מחוץ לו".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליטל פתיח

תרבות ההסתה: יותר אויב ופחות פרטנר

ליטל שמש על ההסתה הפלסטינית שניתן למצוא בטלוויזיה וברחבי המדיה החברתית: "עד שלא יפסיקו עם ההסתה לשנאה ולרצח אי אפשר לקרוא לשכנים האלו 'פרטנר לשלום'"