18:46 23/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > האיחוד האירופי זועם: שבעה מבנים בלתי-חוקיים נהרסו

האיחוד האירופי זועם: שבעה מבנים בלתי-חוקיים נהרסו

במהלך סוף השבוע התגלו שוב מבנים שהוקמו בזמן שפקחי המדינה היו בחופשה. הבוקר הרס המינהל האזרחי 7 מבנים. פורום עוטף ירושלים: "נגמרו המשחקים"

סמוך ליישוב מצפה יריחו איתר בסוף השבוע האחרון יניב אהרוני, רכז הקרקעות של פורום עוטף ירושלים שבעה מבנים חדשים שנבנו על ידי האיחוד האירופי במבצע לילי בין שלישי לרביעי. מבצע הבניה הבלתי חוקי נערך תוך ניצול העובדה כי פקחי המינהל האזרחי נמצאו בחופשת גיבוש ברמת הגולן בימים הללו. המבנים היבילים הוסתרו תחת ברזנטים וסמרטוטים במטרה להסוות את המבנים ולשוות להם מראה של אוהלים ארעיים. לשטח הוזעקו מיידית אנשי כוחות הביטחון והמינהל האזרחי שאף איתרו ציוד בניה נוסף שהיה מוכן לבניית מבנים נוספים.

הבוקר הגיעו לשטח כוחות המינהל האזרחי והרסו את המבנים הבלתי חוקיים. כפי שפורסם בעבר, הבניה הבלתי חוקית של האיחוד האירופי מתרחשת תדיר בסופי שבוע עת פקחי המינהל אינם עובדים וכי מדובר במקרה ראשון וחמור בו נתפסת בניה באמצע השבוע.

מבנים בלתי חוקיים חדשים. צילום: יניב אהרוני
מבנים בלתי חוקיים חדשים. צילום: יניב אהרוני

עובד ארד, מנהל מחלקת השטח בתנועת רגבים המנהלת מעקב על תפקודם של רשויות האכיפה כנגד בניה בלתי חוקית, מציין כי לפני מספר חודשים הורה אלוף הפיקוד להרחיב את נהלי האכיפה הנהוגים כלפי המגזר היהודי ביו"ש, גם למגזר הפלשתיני. תקנות אלו מאפשרות לסמן מאחזים באמצעות מפה מתוחמת, וכן להחרים ולהרוס מבנים יבילים בלתי חוקיים שבתחומם. זוהי הפעם הראשונה בו נעשה שימוש בצו החדש.

באיחוד האירופי זועמים על ההריסות המתמשכות של המבנים הבלתי חוקיים, ורק שבוע שעבר איימו בפגיעה ביחסים הדיפלומטיים עם ישראל, אך נדחו כשמנגד מיד לאחר מכן נתפסו שוב בונים בשטח תוך הסוואת המבנים.

צילום: יניב אהרוני
צילום: יניב אהרוני

יניב אהרוני רכז הקרקעות בפורום עוטף ירושלים: ״רק השבוע העלו באיחוד האירופי מופע בריונות ואיומים כשאיימו בפגיעה ביחסים עם ישראל לאור אכיפת החוק והריסת המבנים הבלתי חוקיים. הבריונות הזאת ממשיכה גם עכשיו בצפצוף מתמשך ובבניה פרועה, אותה הם מנסים להסוות כדי להתל במדינת ישראל. האיתור שלנו וההריסה המהירה היום היא מסר ברור לאנשי האיחוד האירופי שנגמרו המשחקים ואנו לא נאפשר להם את חגיגת הבניה שהיתה עד כה״.

בתנועת 'רגבים' המנהלת מעקב אחר פעילות הבניה הבלתי חוקית של האיחוד האירופי ברחבי יהודה ושומרון, בירכו על פעילות האכיפה המהירה. "מדובר בצעד אכיפה חשוב ומבורך, שבוצע בצורה מהירה ונחושה, שמעבירה מסר ברור וחד משמעי. לרשות המנהל האזרחי עומדים כלי אכיפה אפקטיביים. הגיע הזמן ליישם אותם על מאות המבנים הבלתי חוקיים שהאיחוד האירופי בנה בשטח, ולא לפחד מאיומים ריקים מצד עברייני הבנייה"

אריק בן שמעון

אריק בן שמעון

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

המאחז הפלסטיני באיזור סוסיא. צילום: רגבים

המדינה לבג"ץ: נהרוס את המאחז הפלסטיני סמוך לסוסיא

המדינה הודיעה לבג"ץ כי תהרוס חלק מהמבנים במאחז נוואג'עה הסמוך לסוסיא, שתנועת רגבים עתרה בדרישה להורסו.