19:43 17/10/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > דרעי לרב קרים: אל תתנצל

דרעי לרב קרים: אל תתנצל

שר הפנים תקף את החלטת בג"ץ: "אם מישהו יכול לעלות על דעתו שהרב קרים התכוון שמותר לאנוס אישה במלחמות הוא צריך להיות הזוי"

שר הפנים אריה דרעי, תקף את שופטי בית המשפט העליון שעיכבו אתמול את מינויו של אלוף משנה הרב אייל קרים לתפקיד הרב הצבאי הראשי ודרשו ממנו הבהרות בנוגע לתשובות הלכתיות שפרסם בעבר.

מינוי יושהה עד לבירור עמדותיו. הרב קרים. צילום: הרבנות הצבאית
מינוי יושהה עד לבירור עמדותיו. הרב קרים. צילום: הרבנות הצבאית

בראיון לגל"צ אמר דרעי:  "השופט ג'ובראן אתמול התפלא, הוא אמר שהוא מכיר את תורת ישראל ויודע שיש בה רק דברים טובים והוא לא מצא כזה דבר (היתר לאנוס נשים גויות במלחמה). אתה שואל אותי אם מישהו יכול להעלות על דעתו שהרב התכוון לזה? הרי צריך להיות באמת הזוי כדי לחשוב כאלה דברים".

"בית המשפט ביקש שהוא יבהיר את מה שהוא הבהיר לרמטכ"ל. אוי ואבוי אם הוא יתנצל! חס וחלילה. אנשים יאבדו אמון מוחלט במערכת הזו", הוסיף יו"ר ש"ס.

דרעי שב והזכיר טענות הנשמעות לאחרונה לפיהן, "יש כאלו שמנסים לכפות דרך של מיעוט קטן על ידי העליון, את מה שלא הצליחו בבחירות, עצוב שהגענו למצב כזה שבית משפט מבקש מרב להבהיר את דבריו, אוי ואבוי".

בתוך כך, המדינה העבירה הבוקר לבג"ץ את תגובתה לעתירה נגד מינויו של הרב אל"מ אייל קרים לרב הראשי לצה"ל, בה נאמר שיש לדחות את העתירה, שכן לא נפל פגם בהחלטת הרמטכ"ל למנות את הרב קרים לתפקיד.

"אין ממש בדברים שיוחסו לרב קרים, מעשיו ופועלו מצביעים על כך שהחלטת הרמטכ"ל למנותו לתפקיד התקבלה לאור היותו הראוי והמתאים לכך, והיותו האדם הנכון בזמן הנכון לתפקיד, נוכח יכולותיו, ידיעותיו ורקעו הצבאי"

בפרקליטות הזכירו לבג"ץ כי "שיקול הדעת הנתון לרשות בהחלטתה למנות אדם לתפקיד בשירות הציבורי הוא רחב מאוד, ותחום ההתערבות בו הוא צר ושמור למקרים קיצוניים וחריגים בלבד. דברים אלה נכונים ביתר שאת בכל הנוגע להחלטות הרמטכ"ל בעניין מינויים בצה"ל. אופן הפעלת שיקול דעת הרמטכ"ל בעניין מינוי הרב קרים, כמו גם ההחלטה שלא לחזור בו מהמינוי, ואישורו ע"י שר הביטחון היו סבירים וראויים ואינם מקימים עילה להתערבות בית המשפט".

כזכור, שופטי בג"ץ דנו אתמול בעתירת חברות הכנסת ממרצ נגד מינויו של הרב אייל קרים לרבצ"ר, והחליטו לעכב את המינוי עד לקבלת תצהיר מהרב שבו הוא מסביר התבטאויות הלכתיות שלו מלפני מספר שנים.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ספליט גבאי הביצה שהתחפשה

רגב נגד גבאי: "החלטת להתחפש לימין"

שרת התרבות תקפה את דברי יו"ר מפלגת העבודה כי לא יפנה ישובים במסגרת הסדר עתידי עם הפלסטינים: "המסכה לא מסתירה את עמדותיכם שפוגעות בביטחון ישראל"