העיתונאי רביב דרוקר טוען כי הוא שוקל לתבוע דיבה את ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין שורה של פרסומים של נתניהו נגדו, הן בדף הפייסבוק של נתניהו והן בתגובה שהעביר אתמול נתניהו לערוץ 10, כך הוא אמר הבוקר לגל"צ.

יגיעו לבית המשפט? נתניהו ודרוקר
יגיעו לבית המשפט? נתניהו ודרוקר

"אולי אני תמים אבל אני דורש מנתניהו לתקן את הטעויות העובדתיות במכתב שלו ולהתנצל עליהן", אמר בהתייחס בין השאר להאשמות של נתניהו לפיהם לדרוקר יש השפעה במשרד מבקר המדינה. לדברי דרוקר, "רה"מ  יודע שאני לא מדבר עם מבקר המדינה שנים, כי כבר כתבתי לו את זה, ושלא מיניתי שום חבר ילדות לשום תפקיד ושאני לא בוחש במשרד המבקר".

כזכור, אתמול פירסם דרוקר בערוץ 10 כי יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, התגורר בקיץ שעבר בדירה השייכת למקורבו המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר – במלון רויאל ביץ' שבתל אביב. לפי דרוקר, לפני כמה חודשים נפגש עורך דינו של פאקר, יעקב ויינרוט, עם שר הפנים, אריה דרעי, וביקש בשמו מעמד של תושבות קבע בישראל. זאת, בהתאם לסמכותו של השר להעניק מעמד שכזה. וינרוט שימש בעבר פרקליטו של נתניהו.

מהפרסום עולה כי הפגישה התקיימה בלשכת דרעי, במהלכה ביקש ויינרוט מדרעי לעשות שימוש בסמכותו כדי לתת לפאקר, שאינו יהודי, מעמד של תושבות קבע. לפי ויינרוט, נתניהו לא שוחח עמו בנושא. לפי הפרסום, נכון לעכשיו, פאקר עדיין לא זכה למעמד של תושב קבע.

אלא שאז הגיע תגובת נתניהו שהעלתה את חמתו של דרוקר: "מזעזע לראות לאילו תהומות של שפל מוסרי הידרדר ה'עיתונאי" רביב דרוקר. מרדיפה אובססיבית וחולנית אחר ראש הממשלה ורעייתו, דרוקר עובר כעת להשמיץ את בנם הסטודנט ובנם החייל הקרבי. אנו משערים שהסיבה לעלייה בדרגת הרפש של דרוקר נובעת מהפוסט בפייסבוק של ראש הממשלה, שהיפנה לכתבת תחקיר על דרוקר מאת משה איפרגן באתר 'מידה'. התחקיר חשף את בחישותיו של דרוקר במשרד מבקר המדינה, כולל לחץ ושיחות טלפון שלו עם המבקר באופן חסר תקדים, וכן מינוי חבר הילדות של דרוקר שהקים עמו את ה'תנועה לחופש המידע על נתניה' ליועץ המשפטי של משרד המבקר.

לפי התגובה "התחקיר את המימון האדיר שקיבל גוף זה של דרוקר מהקרן החדשה לישראל ומן האיחוד האירופי. יאיר הוא סטודנט ואזרח פרטי ואינו חייב לִדרוקר דין וחשבון על שאלותיו, אך מכיוון שדרוקר הציג בפנינו כל כך הרבה עיוותים ושׁקרִים שנועדו ליצור מצג שווא, נציין לִפנִים מִשורת הדין: מר פאקר הוא חבר המשפחה. יאיר הוא סטודנט באוניברסיטה העברית וגר בירושלים. יש לו הזכות להתארח אצל חברים ואצל חברי משפחה מחוץ לעיר מעת לעת (ולא חודש ימים כפי שנטען באופן שקרי), בדיוק כפי שדרוקר מתארח אצל חברים ואצל חברי משפחה מעת לעת כאשר הוא מחוץ לתל אביב".

סביר להניח שהמשך יבוא.אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי