מאז שנחשף הבוקר כי העיתונאי רביב ניסה להפליל את תא”ל עופר בפשע מלחמה הרשת החברתית סוערת. כעת מגיב לפרסום וטוען כי “הגיעה עדות על הריגתו ילד פלסטיני ללא סיבה”.

ניסה להפליל? דרוקר. צילום: פלאש 90

כזכור, הבוקר נחשפה תקרית חמורה שבה, לפי הנטען, נעשה ניסיון להפליל קצין בכיר בצה”ל. לפי הנטען, עיתונאי ערוץ 10 רביב דרוקר שלח תחקירן מצויד במכשירי הקלטה לפגישה עם תא”ל עופר וינטר – אז מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה – במטרה לקשור את הקצין לתקרית שבה לכאורה נורה ילד פלסטיני תמים במהלך לחימה. אלא שהתקרית מעולם לא התרחשה, התחקירן נחשף והודה כי פעל בשליחות רביב דרוקר, מתוך מטרה לפגוע בתא”ל וינטר. את התקרית החריגה חשף לראשונה עורך הדין עודד סבוראי, מקורבו של תא”ל עופר וינטר ומי שייצג אותו בעבר, בשיחה עם אראל סג”ל בגלי צה”ל.

כעבור מספר שעות הגיב דרוקר: “לפני מספר שנים הגיע למערכת “המקור” חייל לשעבר עם טענות חמורות על ירי לא מוצדק שביצע תא”ל עופר וינטר, שייתכן והרג ילד פלסטיני ללא שום סיבה. בדקנו את העדות עם חבר של אותו חייל לשעבר שאישר אותה. החייל לשעבר ביקש להתעמת עם המח”ט ולהקליט את השיחה וכך נעשה. בסופו של דבר, לא המשכנו עם התחקיר רק מכיוון שאותו חייל לשעבר התחרט ולא רצה לחשוף את עצמו בתקשורת.
בקרוב תשדר המקור תחקיר על מה שקרה בגדוד “צבר” של גבעתי לרבות ההתנהגות המקוממת והמביכה של המח”ט וינטר עליה נחקר גם במצ”ח. למרבה הצער, הקצין וינטר בחר במקום להתמודד עם השאלות שהועברו אליו לפני שבועות ארוכים לנסות ולפגוע בתחקיר עוד טרם פרסומו”.

עם זאת, יש לציין כי החקירה נגד תא”ל וינטר נסגרה והרמטכ”ל  גנץ אף קבע כי לא נפל רבב בפעילותו.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.