מה קורה כשלוח מודעות הופך לזירת התגוששות בין ימין ושמאל? קבוצת הפייסבוק של "דירות מפה לאוזן – תל אביב" בה הגולשים מחפשים וחולקים מידע על דירות להשכרה בעיר ללא הפסקה, רותחת. מנהלת הקבוצה, מיכל כהן, ראתה את דגלי אש"ף בהפגנת השמאל וזעמה: "אני לא נוטה להעלות פוסטים פוליטיים בקבוצה, אבל אם היה כאן ולו מישהו אחד שהשתתף בהפגנה היום בדיזנגוף והניף דגלי שנאה ואש"ף, אנא הועילו להעיף את עצמכם מהקבוצה", כתבה כהן.

דירות מפה לאזזן. צילום מסך
דירות מפה לאוזן. צילום מסך

תגובות המשתתפים בקבוצה מיהרו להגיע ובמלוא הקיטור. "לא נכחתי בהפגנה המדוברת", כתבה גולשת, ועדיין אני שמחה להסיר את עצמי מהקבוצה הזאת. "לא משום שאת פשיסטית חשוכה ואלימה, דוגמא מושלמת לשורשי הבעיה הישראלית, אלא כי אני שמאלנית מדי, אפילו בשביל ת"א".

כהן זכתה לגיבוי מגולשת שכתבה למפגינים ותומכיהם שילכו לעודד "את פלשתין משטחיה. סעו לעזה, מעבר לגדר. תודה לאנשים שאפתנים כמוכם, יש להם הרבה מקום… כי אם פרו פלשתין אז למה מתל אביב? ובכלל, על מה המחאה. רצו פלשתין, קיבלו רשות פלשתינית. גבול שלהם, חוקים שלהם, ממשל שלהם, ומה הם עושים? ממשיכים להסתנן לפה כי אפילו הם מעדיפים שלטון ישראל!".

לפנות בוקר מחקה כהן את הפוסט, אך העלתה במקומו פוסט חדש בו היא מבהירה כי אינה מתנצלת ואינה משנה את דעתה: "הפוסט נמחק. לא כי אני לא חושבת מה שכתבתי, אלא כי ערה כבר 7 שעות לענות לכולם", כתבה.

ממים מפה לאוזן

כמובן, כמו כל זירת התגוששות פייסבוקית, מיהרו הגולשים להגיב בציניות לסיטואציה. חלקם הציעו דירות לשכירות בשכונת ס'געיה בעזה ובבארקה, בירת דאעש וגם הצעה אחת עלתה לפתוח קבוצת פייסבוק לרמאללה.

דירות מפה לאוזן ת"א
גולש מופתע שמחפש דירה בדחיפות. צילום מסך

 

מסתבר שמרבית החברים בקבוצה רוצים למצוא דירות.
סקר מפתיע. צילום מסך

 

הצעה אטרקטיבית לדירה זולה במיקום נהדר. צילום מסך
הצעה אטרקטיבית לדירה זולה במיקום נהדר. צילום מסך

 

מעניין אם הוא גם תומך בחלוקת דירות. צילום מסך
מעניין אם הוא גם תומך בחלוקת דירות. צילום מסך
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20