פרשת הצנחנים והווילונות ממשיכה להסעיר את הרשת. אמש ביקרו הפטריוטים את ההחלטה של מפקדי חטיבת הצנחנים להורות לטירונים להגיף וילונות באזור שער שכם מחשש לזריקות אבנים. דובר צה״ל דיווח כי העניין יתוחקר אך כעת מתגלה טוויסט בעלילה.

בפוסט שכתב בפייסבוק חייל צנחנים במיל׳, ירון רוזנטל, שהעיד על הכרותו האישית עם מפקדיהם של טירוני חטיבת הצנחנים, הוא טוען כי לא היו דברים מעולם. ״לא היתה הוראה לנסוע עם וילונות מוגפים. מדובר במקרה אחד שבו סמל אחד אמר לחיילים שעשו פרצופים (או משהו כזה) לערבים לסגור את הווילונות. בקיצור עשו מזבוב פיל״.

תגובתו של רוזנטל מתוך עמוד הפייסבוק שלו
תגובתו של רוזנטל מתוך עמוד הפייסבוק שלו

רוזנטל הוסיף כי ״הצנחנים לא הלכו במזרח ירושלים בגלל הוראה של המשטרה. ההוראה הזאת קיימת כבר הרבה מאוד זמן וחייבים לבטל אותה״ וגם אמר ש״חטיבת הצנחנים היא החטיבה שמטיילת הכי הרבה במקומות הכי "מורכבים" ברחבי הארץ. אותם חיילים שהושבעו טיילו עם בית ספר שדה שלנו לפני שבוע בנחל המעיינות, בין הכפרים חוסאן לבתיר״.

רוזנטל שמכהן כמנהל בית ספר שדה גוש עציון, ניצל את ההזדמנות כדי לבקר את הציבור הדתי לאומי שהעביר ביקורת על החיילים וכתב: "בתוך כל הצקצוקים של המגזר על כמה שהצבא שלנו פחדן אני מכיר עשרות מוסדות חינוך ובהם ישיבות תיכוניות, אולפנות, ובתי ספר מיהודה ושומרון שכבר חצי שנה לא מגיעים לירושלים ולגוש עציון".

הוא קרא למגזר ליטול קורה מבין עיניו ואמר: "עדיף שכל אחד שכותב כאן פוסטים על הצבא הפחדן שלנו יברר אצל הילדים שלו לאיפה היו הטיולים השנה ובעיקר לאיפה לא היו".

צה״ל והמשטרה מסרו גרסאות סותרות לאירוע. המשטרה הכחישה בכל תוקף כי ניתנה הוראה כזאת. הכחשת המשטרה נתמכה ע"י השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, שבתגובה לכתבה בערוץ 20 צייץ בטווויטר: ״‏⁦‪מבדיקה שעשיתי מול המשטרה: לא היתה שום הנחייה כזו של משטרת ישראל״. מנגד דובר צה״ל לא הכחיש את שאירע ועדכן כי יערך תחקיר בעניין.

תגובת השר בטוויטר
תגובת השר בטוויטר

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא