דף הבית > כלכלה וצרכנות > דו"ח: 2.3 מיליון טונות של מזון בישראל נזרקים לפח

דו"ח: 2.3 מיליון טונות של מזון בישראל נזרקים לפח

דו"ח חדש חושף כי בשנה אחת זורקים בישראל לאשפה מזון ששוויו כמעט 20 מילארד שקלים. אילו היו מצילים רק כ-20% מהמזון האבוד היה אפשר למלא את כל צרכי האוכלוסיה הנזקקת בישראל

דו"ח חדש שמתפרסם היום (ג') חושף כי בשנה אחת זורקים בישראל לאשפה לא פחות מ-2.3 מיליון טון של מזון ששוויו כמעט 20 מילארד שקלים.

פירות וירקות בשוק הכרמל. צילום: פלאש90

 

את הדו"ח הפיק ארגון "לקט ישראל" שמטרתו להעביר מזון לנזקקיים בשיתוף משרד רו"ח BDO.

על פי הדו"ח, שפורסם לראשונה באתר מאקו,  כ-1.1 מיליון טון  – חצי מהמזון שנזק הוא בר הצלה. אם לא די בכך, 400 אלף טון נזר לפח כבר בשלב ההפצה, בשל פגמים באריזות. הדבר מהווה נזק כלכלי מאחר שמרבית ההשקעה הכספית מושקעת דווקא באריזה ובשינוע ולא ביצור המזון עצמו.

על פי הדו"ח, אילו היו מצילים רק כ-20% מהיקף המזון האבוד היה אפשר למלא את כל צרכי האוכלוסיה הנזקקת בישראל.

"בזבוז המזון האדיר יוכל להיחסך אם רק תהיה מודעות לנושא ורגולציה מתאימה", צוטט מנכ"ל הארגון גידי כרוך במאקו. לדבריו, "ישראל מדורגת במקום ה-18 במונחי אי ביטחון תזונתי מתוך מדינות ה-OECD, ונמצאת במקום התשיעי בשיעור ההוצאה על מזון מתוך ההוצאה על צריכה פרטית. אני קורא למשרדי הממשלה האחרים להירתם לנושא, ליזום תכנית לאומית שתפעל לצמצום אובדן המזון והצלתו ולקדם את חקיקת החוק לעידוד והצלת מזון".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

אולי יעניין אותך גם

הסנקציות עובדות: פולקסוואגן סוגרת מפעל הרכבה באיראן

ענקית הרכב מגרמניה הודיעה כי החליטה להיענות לבקשת הבית הלבן ולחסל את עסקיה באיראן. ההודעה מהווה מכה רצינית לאיחוד האירופי שמנסה לשמר את הסכם הגרעין למרות הסנקציות האמריקאיות