2:42 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > דו"חות חדשים: רון ארד מת בשבי בשנים הראשונות

דו"חות חדשים: רון ארד מת בשבי בשנים הראשונות

ממסקנות דו"חות חדשים שהוגשו לאחרונה לראש הממשלה בעניין רון ארד עולה: הנווט נפטר בשנים הראשונות לאחר נפילתו בשבי

לאחרונה, הוגשו לראש הממשלה שני דו"חות מקיפים אותם השלימו אגף המודיעין של צה"ל והמוסד, בכל הנוגע לנווט הנעדר, רון ארד. דו"חות אלו נועדו לגלות מה עלה בגורלו של ארד, מאז נפילתו בשבי בשנת 1986, כך לפי חשיפת ערוץ 2.

נפתר בשנים הראשונות לנפילתו בשבי? רון ארד
נפתר בשנים הראשונות לנפילתו בשבי? רון ארד

הדו"חות שהוגשו לראש הממשלה, מכילים את כל המידע שנאסף עד היום בעניינו של רון ארד, כמו גם מידע חדש שהתקבל בשנתיים האחרונות.

לפי הממצאים העולים מן הדו"ח נראה כי רון ארד נפטר כבר בשנותיו הראשונות בשבי, זאת מוקדם מההערכה שהיתה מקובלת עד כה.

כבר 30 שנה שהנווט רון ארד נעדר, מאז נפל בשבי ארגון "אמל" באוקטובר 1986 והקשר עמו אבד במאי 1988, במהלך מבצע חוק וסדר נגד אנשי חיזבאללה בעיירה מיידון בדרום לבנון. בעבר העריכו בישראל כי ארד הועבר במרוצת השנים לידיים איראניות, אך בכל העולה מן הדו"חות הנ"ל, נראה כי בישראל העריכו בעבר שבמהלך השנים הוא עבר לידיים אירניות, אך כעת מתמקדים הדוחות החדשים בשנים הראשונות.

משפחת ארד קיבלה עדכונים שוטפים לכל אורך הבדיקה. בעבר היו אלה אחיו חן ודודו ואשתו תמי שקיבלו את העדכונים באופן ישיר. במקרה הזה קיבלה גם בתו יובל ראיות ועדויות תומכות בדוח. יובל הייתה תינוקת כשאביה נפל בשבי. היום, בגיל 30, היא כבר אם לילדה.

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

בני משפחת מנגיסטו נשאו דברים באו"ם יחד עם השגריר דנון

בני משפחת מנגיסטו קראו להשבתו במטה האו"ם בניו יורק. האח אילן: "כמו שמתעסקים בהרבה סוגיות המוניטריות ברצועה - רוצים שלא ישכחו את אחי"