2:24 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > חם ברשת > הבלגאן בדיל רודוס נמשך – גרופון מסתבכת

הבלגאן בדיל רודוס נמשך – גרופון מסתבכת

בעקבות הפרסום בערוץ 20 פרסמה חברת הדילים רשימה של עשרה לקוחות נוספים שהצליחו לרכוש את החופשה ביוון. מועצת הצרכנות: העסקה בתוקף לכל הרוכשים

האם "גרופון" מודה באשמה? היום (ה') פרסמה חברת הדילים רשימה של "עשרת הבאים בתור אשר הצליחו לבצע רכישה", לאחר שאתמול פורסם לראשונה באתר ערוץ 20 כי החברה ביטלה עשרות עסקאות של לקוחות שרכשו כרטיס מוזל לחופשה ברודוס.

עשרה זוכים נוספים. צילום מסך
עשרה זוכים נוספים. צילום מסך

כזכור, פורסם דיל לרודוס הכולל 4 לילות על בסיס הכל כלול בעשרה שקלים בלבד. הדיל הוצע לעשרת הראשונים אשר יצליחו לבצע את העסקה, אך עשרות גולשים נוספים הצליחו לבצע רכישה מלאה, חויבו וקיבלו אישור על השלמת העסקה. כשעה לאחר מכן הכריזה החברה על עשרה שמות בלבד ושלחה מייל הבהרה ובו נאמר כי רק עשרה יזכו בקופון.

החברה פרסמה בעמוד הפייסבוק את רשימת עשרת הזוכים שהיו הראשונים לרכוש לטענתה ומיד ספגה תגובות זועמות מרוכשים מאוכזבים. בתגובה, מיהרו בגרופון לשלוח מייל הבהרה בו כתבו: "לקוח יקר,לתשומת לבך, כפי שצוין בעמוד העסקה, ההודעה אשר נשלחה אליך לפני זמן קצר אינה מהווה אישור רכישה סופי. ככל שהרכישה תאושר באופן סופי, נודיעך בתוך 24 שעות". כמו כן, אתמול אמרו לערוץ 20 כי יתנו "לפנים משורת הדין" זיכוי לרכישות באתר על סך 100 ש"ח.

יש להדגיש כי לא מדובר בהגרלה, אלא בתחרות בסגנון כל הקודם זוכה. אלפי אנשים חיכו מדי יום בעמוד הפייסבוק ובעמוד האירוע שנפתח במיוחד, בו פורסמו מועדי הדילים, וברגע עליית הפוסט עם הקישור לעסקה נכנסו ומיהרו לרכוש.

בכל עסקה המוגבלת במספר שוברים נחסמת הגישה לרכישת שוברים נוספים עם סיום המכסה, אך במקרה זה כ-100 אנשים הצליחו לרכוש את השובר, חויבו וקיבלו אישור רכישה. אחרי שאתמול התנערו מהעסקה, היום בחברה מכירים בעשר עסקאות נוספות.

לא מדובר בתקלה הראשונה מסוג זה באתר. במקרה של תקלה דומה הצליחו חמישה אנשים לרכוש שובר בודד – החברה אישרה לשלושתם את מימוש השובר. בתגובה לכך, אומרים ב"גרופון" כי "5 גולשים הצליחו לרכוש גרופון לחופשה זוגית בארץ. גרופון, שרואים בשירות הלקוחות כערך עליון הודיעו מידית לגולשים שהרכישות אושרו. בעסקה זו בניגוד לעסקת החופשות ביוון לא הופיעה בתנאי הרכישה התנייה לגבי קבלת אישור סופי". היום, כאמור, הודו מעשית בכך שהם מחויבים לעסקה, על אף תקנון החברה.

הרוכשים הזועמים כבר פתחו בפייסבוק קבוצה המאגדת אותם וקוראת להגיש תביעה ייצוגית כנגד החברה. אחת הטענות שעולות בקבוצה היא העובדה שאמש הודתה החברה כי עסקה לחופשה בארץ שהוגבלה לרוכש אחד נרכשה על ידי שלושה והם אישרו מימוש השובר לכל אלו שהצליחו לבצע רכישה על אף התקלה.

המועצה לצרכנות: העסקה בתוקף לכל הרוכשים

בשיחה עם "גלובס" אמרה עו"ד יעל כהן-שאואט, היועצת המשפטית של המועצה לצרכנות כי "העובדה שנתנו אישור ללא סייג – היא ההוכחה שהעסקה תקפה לחלוטין, ויש פה לכאורה חשש להטעיה".

שאואט-כהן אמר כי הצרכנים הוטעו ולא הבינו כי נדרש אישור נוסף וכי הוא לא הובא לידיעתם. "יש פה חשש להטעיה", היא אמרה, ולכן מובן שדובר היה בטריגר שיגרום לצרכנים להיכנס לאתר ולבצע רכישות נוספות. עוסק שמטעה בפרסום צריך לדעת שיש לזה השלכות, ולכן מי שמחזיק בשובר כזה מגיע לו שיכבדו את זה – או שהצרכן יכול לדרוש פיצוי", לדבריה.

מאתר גרופון נמסר: לרגל חגיגות השובר ה-10 מיליון בגרופון, הוצע לגולשי האתר מלאי של עשרות אלפי שוברים אטרקטיביים במחיר של 10 ₪. בין העסקאות הוצעו גם חופשות בודדות ליוון תוך שהמלאי מצויין מראש ובאופן בולט בכוונה. על פי תנאי העסקה שצויינו בברור בעת הרכישה תחת המילים 'לתשומת ליבכם'- "אישור רכישה וקבלת שובר אינם מהווים אישור רכישה סופי, אלא בחלוף 72 שעות מקבלתם, וככל שלא התקבלה הודעה אחרת מטעם גרופון". עשרת הרוכשים הראשונים קיבלו על כך הודעה אישית אתמול ושמותיהם פורסמו בעמוד הפייסבוק. היום הוכרזו עשרת הרוכשים הבאים בתור ובכך הושלמה המכסה הכוללת של 20 שוברים אשר הוקצתה, כפי שפורסם מראש. למען הסר ספק, כמאה הגולשים הנוספים שלא קיבלו פניה אישית מנציג גרופון, לא יחוייבו בגין רכישה ולפנים משורת הדין וכמחווה שירותית, יקבלו 100 ₪ כסף גרופון"

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הציות של ח"כ סמוטריץ'

סמוטריץ' נגד קמפיין MeToo#: "שקרי ומסוכן"

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ יוצא נגד הקמפיין הקורא לנשים לספר על הטרדות מיניות שעברו וטוען כי הוא "מציג את כל הגברים כאנסים"