כתובות קיר , הכוללות צלבי קרס וכיתובים פוגעניים נגד קורבנות וההסתדרות הציונית העולמית, נמצאו ברחבי מחוז ווהלין באוקראינה ובשטחו של אתר זיכרון לקורבנות במחוז. יעקב חגואל, סגן ומ"מ היו"ר בהסתדרות הציונית העולמית: "אני רואה בחומרה את ההסלמה באיומים ובאירועים האנטישמיים באוקראינה".

ההשחתה באוקראינה. צילום: ולדימיר מוזיצ'נקו
ההשחתה באוקראינה. צילום: ולדימיר מוזיצ'נקו

אלמונים ריססו כתובות נאצה הכוללות צלבי קרס והתבטאויות אנטישמיות נגד העולמית במחוז ווהלין שבאוקראינה. בכפר פטידני שבאיזור ולדימיר-וולינסקי, במחוז ווהלין, נתגלו כתובות גרפיטי פוגעניות בשטח אתר הזיכרון לזכרם של קורבנות השואה. מיקומו של מעשה הוונדליזם נבחר לא במקרה, מאחר שליד הכפר פטידני נורו 20 אלך יהודים, על ידי הנאצים, מאזור ולדימיר-וולינסקי והיישובים הסמוכים.

ליד המדרגות המובילות לאנדרטה לזכר קורבנות השואה במחוז צויר גרפיטי גדול על האספלט: "WZO= מגן דוד= ". יצוין, כי WZO, הינן אותיות ראשי התיבות באנגלית של ההסתדרות הציונית העולמית. הכיתוב, התגלה במהלך הימים האחרונים, שבמהלכם ביקרו באנדרטה תושבים מקומיים.

לדימיר מוזיצ'נקו, שנקלע למקום והנציח את הזוועות המרוססות במצלמתו, חשף כתובות נוספות במחנה אימונים מאולתר בקרבת מקום, וכן סמלים פטריוטים שרוססו על גבי מגורי דיור זמני.

עוד התגלו בסביבה עקבותיהם של שודדי , וכתובות גרפיטי בתחנת האוטובוס בצד הכביש בכפר וורצ'ין, הכוללות שמות של מפלגות פרלמנטריות אוקראיניות ולצדם ראשי מגן דוד.

ההשחתה באוקראינה. צילום: ולדימיר מוזיצ'נקו
ההשחתה באוקראינה. צילום: ולדימיר מוזיצ'נקו

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, והאחראי מטעמה על המאבק באנטישמיות: האנטישמיות ממשיכה להרים ראש ופוגעת באתרי זיכרון לקורבנות השואה. הפעם, האיום כוון אל ההסתדרות הציונית העולמית – הארגון שהקים הרצל לפני 120 שנה. אני רואה בחומרה את ההסלמה באיומים ובאירועים אנטישמיים באוקראינה. הנחיתי את נציגי ההסתדרות הציונית העולמית להגיש תלונה במשטרה המקומית בכדי להביא את המפגעים לדין. לא נעמוד מנגד ונבליג על איומים ישירים כלפי ההסתדרות הציונית העולמית. לא נשתוק על כל אירוע אנטישמי ואנטי ציוני המתרחש בעולם."

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא