פעילי שמאל קיצוני התעמתו ביום שישי עם כוחות הביטחון לאחר שמנעו מהם להיכנס למאחז הבלאדים בבנימין. במהלך הסיור הסיתה ח"כ זהבה גלאון נגד המתיישבים כשכתבה כי "המתנחלים מבצעים פוגרומים בפעילי שמאל, בפלסטינים ובחיילי צה"ל".

דבריה של גלאון זכו לתגובה חריפה, בין היתר מצד שרת המשפטים איילת שקד שכינתה את הדברים "מכלילים ומסיתים". לדבריה, "הפוגרום היחידי שמבוצע פה הוא פוגרום הסברה אנטי ישראלי שקרי ומנוול".

במהלך היום התקיים סיור של עשרות פעילים מארגון מארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" וחברי כנסת מסיעת מרצ, שהגיעו כדי להתריס בפני תושבי המאחז נבלמו על ידי שוטרים שהציגו להם צו אלוף המאפשר להם למנוע מישראלים כניסה לאזור.

"בזמן שהקואליציה עסקה ביצירת פיגוע דיפלומטי", אמרה ח"כ מיכל רוזין, "שלוחותיהם בשטחים הכבושים תקפו חיילי צה"ל, פלסטינים ופעילי שמאל. השתיקה הצורמת של הפוליטיקאים מימין מצביעה על האמת: אלו הנערים שלהם, מליציות בשטחים שגדלו על ברכיהם, אכולי שנאה ומתודלקי אלימות.

לדברי רוזין, "לא מדובר בקומץ ובטח שלא עשבים שוטים – הם תפארתם של ממשלת הימין. זו תוצאה ישירה של ממשלת המתנחלים והגיע הזמן להתעורר ולשים סוף למדיניות הכיבוש ולממשלת הימין הקיצונית שמחריבה את החזון הציוני".

בינתיים, הרשת סוערת מתיעוד בו נראים מחבלים פלסטינים משליכים אבנים לעבר רכבי יהודים, לא רחוק מהמקום בו התקיים הסיור של השמאל הקיצוני. 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20