גיא לוזון סיים את תפקידו במכבי חיפה. אחרי ההפסד בדרבי במחזור הקודם, לוזון קיבל הזדמנות גדולה להציל את העונה של מכבי חיפה ושלו עצמו. שני משחקי הבית הרצופים נגד הפועל אשקלון ובני יהודה אמורים היו לסדר לו שש נקודות והרבה שקט להמשך העונה, כאשר בחלון העברות בינואר מתוכנן שינוי גדול בסגל. אבל הקבוצה של לוזון לא הצליחה אפילו לנצח את הפועל אשקלון וסיימה הערב בסמי עופר בתיקו 1-1.

גיא לוזון. צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה
גיא לוזון. צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

לוזון שאמר אחרי הניצחון הדחוק על בני סכנין כי היה מתפטר אם קבוצתו לא הייתה מנצחת, הבין בסיום התיקו נגד אשקלון כי אם לא יתפטר הוא יפוטר.

המאמן אמר בסיום המשחק הערב: "אני חושב שסיפור המשחק הזה זה סיפור הסיבוב שלנו. היינו דומיננטיים, שלטנו, היריבה כובשת במינימום מצבים ואנחנו לא. זה מתסכל, מאכזב וכל מילה כזו תאפיין את מה שקורה פה.

אני לעולם לא אגיד מילה רעה על השחקנים שלי או שהם לא מספיק טובים. התוצאות שלנו מאכזבות מאוד. במקום להכריע את המשחק הזה עם 0:2, נענשנו וספגנו. זה כואב ומתסכל".

לוזון נשאל על הקריאות של האוהדים שוב ושוב שהוא יילך הביתה ואמר: "אין ספק שהאווירה לא אופטימלית, אבל להאשים את התוצאות שלנו באווירה מסביב זה לא נכון. אנחנו צריכים להיות מספיק חזקים באופי כדי לעבור גם סיטואציות כאלה. אנחנו בתקופה שאנחנו משלמים על כל טעות".

לוזון בימים יפים יותר. לוזון. צילום: פלאש 90
לוזון בימים יפים יותר. לוזון. צילום: פלאש 90

לגבי האפשרות שהוא יתפטר אמר לוזון: "כל צעד נלקח בחשבון. אם אני הבעיה, אני אפנה את המקום. נראה, נחשוב. יש לי אחריות על התוצאות ועל העובדה שלא ניצחנו מספיק. אלה לא החלטות שלוקחים בצורה פזיזה ובטח שלא דקה אחרי משחק. צריך לחכות ולראות. אני כרגע מתוסכל מאוד מהתוצאה וממה שקורה ובכלל מהתוצאות שלנו בסיבוב הזה. אם יחליטו שאני הבעיה, אני אלך. אני בעצמי עדיין מאמין בשחקנים, עדיין מאמין בקבוצה. אנחנו נביא את התוצאות".

לוזון חזר ואמר שהוא מאמין בקבוצה והתוצאות יגיעו, הבעיה שלוזון אומר זאת אחרי כל משחק והיכולת לא משתפרת. המאמן הבין שאין מנוס מפרידה ובסיום הסיבוב הראשון הלך הביתה. גם מאור בוזגלו בהרכב הראשון לא עזר למכבי חיפה לנצח קבוצה חלשה מתחתית ליגת העל. ניקיטה רוקאביציה העלה את חיפה בדקה ה-62 ליתרון ונתן תקווה ללוזון, אבל יוסיפ איבנצ'יץ' כבש את השוויון בדקה ה-76 ומכבי חיפה שוב כשלה במשחק חלש.

גיא לוזון הוציא הודעה רשמית ובה אמר: "אני מודה לאנשי הצוות במכבי חיפה והאנשים שעבדתי איתם. אנחנו נפרדים ברוח טובה. ניסיתי לעשות את המקסימום כדי להצליח, אך זה לא עבד".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20