יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין שלח מכתב לדוגמנית הישראלית קורל סימנוביץ' שבה הוא מפציר בה שלא להתחתן עם כוכב ברצלונה סרג'יו רוברטו. סימנוביץ’ צפויה להתחתן מחר (רביעי) עם שחקן ברצלונה שאינו יהודי.

בנצי גופשטיין. צילום: פלאש 90

 

במכתב ששלח גופשטיין כתב: “קורל סימנוביץ’ היקרה, אני פונה אלייך בנוגע לכוונתך להינשא לשחקן ברצלונה סרג'י רוברטו, תוך התעלמות מכך שאינו בן לעם היהודי".

לדבריו, "לך כיהודיה אסור לבוא בברית נישואין עם אדם שאינו יהודי. ייתכן שזה נשמע לך קצת גזעני, ואפילו קצת מכעיס, אך אני מבקש שכשאת קוראת שורות אלו, עצרי לכמה רגעים, נשמי נשימה עמוקה, ותשאלי את עצמך מהו הדבר ששמר על העם היהודי במשך שנים כה רבות, עת היה נרדף ומפוזר בכל רחבי תבל, וכיצד קרה שלאחר 2,000 שנות גלות בה היינו מפוזרים ומפורדים?”.

גופשטיין הוסיף כי "ברור שההיבדלות מהגויים היא ששמרה על הגחלת היהודית. לכל אורך שנותינו בגלות, השתדלנו, עם ישראל ככל יכולתנו, באדיקות מופלאה, שלא להתבולל בקרב העמים השונים שחיינו בקרבם. זהו גם הדבר שכה מתסכל את אוייבי העם היהודי. העובדה הבלתי נתפסת הזו, לפיה אנו, עם ישראל בלתי ניתנים להכחדה, הטמעה והעלמה. האם את חפצה לכבות גחלת זו? לנתק את חולייתך משרשרת הדורות? הלוא בנישואייך לאדם שאינו יהודי, את מצטרפת לששת המליונים שנספו בשואה הנוראה אותה חווה עמנו. כך ראתה זאת ראש ממשלת ישראל לשעבר, גולדה מאיר”.

קורל סימנוביץ' וסרג'יו רוברטו. צילום מסך: אינסטגרם

 

גופשטיין הפציר בסימנוביץ' לחשוב "על הילדים שעתידים להיוולד לכם, באם חלילה אכן תינשאו, כיצד יוגדרו? כאשר יישאלו בבית הספר אם הם יהודים או נוצרים, מה יענו? האם תחגגו בבית את חג החנוכה בו נלחמו אבותינו באבותיו או חלילה את חגי הנוצרים בהם מהללים את רוצחי אבותינו בשם דתם? מדובר בקונפליקט ובקרע עצום בלתי ניתן לאיחוי. יום יום אני מטפל במקרים רבים של יהודיות המתבוללות בקרב גויים שונים, והמספרים אינם הולכים וקטנים, להפך. אחריותך אף רבה יותר עקב היותך מודל לחיקוי לנערות יהודיות רבות שעלולות, בעקבותייך, להתייחס בקלות ראש להיטמעות בגויים".

לסיום, כתב גופשטיין כי "אנו בארגון להב”ה עומדים לרשותך ומוכנים לסייע בכל אשר תצטרכי”.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20