דקות לפני כניסת השבת, העבירה הממשלה לידי הפלסטינים שתי אשר ביצעו כנגד אזרחים ישראלים.

הפגנת משפחות מחבלים בדרישה לשחרר את גופותיהם בבית לחם במרץ. צילום:פלאש 90

 

הממשלה שחררה לקבורה את גופתו של נימר ג'מל מהכפר בית סוריכ. ג׳מל ביצע ב-26 בספטמבר 2017 את הפיגוע בישוב במהלכו נרצחו שלושה ישראלים, לוחם משמר הגבול ושני מאבטחים. מדובר באחד הפיגועים הקשים שידעה ישראל במהלך השנה האחרונה וארגון חמאס הגדיר אותו "פעולה הירואית שפותחת פרק חדש באינתיפאדה".

גופה נוספת שהועברה לקבורה היא של חאמזה אזמארה מחלחול אשר ביצע פיגוע דקירה בשבוע שעבר בכרמי צור שבגוש עציון.

למה לשחרר גופות מחבלים? צילום: אבי דישי, פלאש 90

 

בעקבות שחרור גופות המחבלים אמרו הוריו של הדר , ד״ר לאה ופרופ׳ שמחה : "חשבנו שראש הממשלה ושרי הקבינט משקרים לציבור רק בתקשורת, עכשיו נוכחנו לדעת שאין להם בעיה לשקר גם בבג״צ. ביום חמישי האחרון, במהלך הדיון בבית במשפט העליון, הבטיחה הממשלה ליישם את החלטות הקבינט בעניין הגופות במלואן, אבל כעבור יממה הממשלה שחררה את גופת המחבל לקבורה. לממשלה הזו אין כבוד ללוחמיה החטופים ואין לה בושה לשקר בבית המשפט.
עצוב שהממשלה הגיעה למצב בו היא משקרת למשפחה שכולה ולא מיישמת את החלטותיה שלה".

איסם, אביו של יוסף עותמן ז"ל שנרצח בפיגוע בהר אדר אמר כי: "מעשה החזרת הגופות במחשכים הוא בגידה בדמם של הילדים שלנו. זו מתנה למחבלים ולמשפחותיהם. זה עידוד למחבל הבא. מאז הפיגוע הנורא קיבלנו הבטחות רבות כי ייעשה כל מאמץ להיאבק בטרור ובצאת השבת גילינו כי לא כך הדבר ואף גרוע מזה. החזרת גופת המחבל היא צעד שמחזק את הרוצחים ומשפחותיהם. אנו מאוכזבים מאד משר הביטחון וממערכת הביטחון כולה. מדובר בשיקול שגוי מן היסוד. אני מתבייש היום במי שאמור לעשות כל שביכולתו להגן על אזרחי ישראל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.