זעם בקרב הקהילה היהודית בצרפת בעקבות התחמקות מערכת המשפט הצרפתית מטיפול ברצח לפני שלושה חודשים. בקהילה טוענים כי חלימי נרצחה על רקע אנטישמי וכעת החלו להחתים עצומה אינטרנטית נגד משרד הפנים.

ההפגנה בעקבות הרצח. צילום: ידידיה כהן, חדשות 0404
ההפגנה בעקבות הרצח. צילום: ידידיה כהן, חדשות 0404

כזכור, חלימי בת ה־64, יהודיה חרדית, נרצחה בדירתה שבפריז על ידי שכן שלה, צעיר מוסלמי ממוצא אפריקני מהחקירה עולה כי הרוצח ליווה את הרצח בקריאות "אללה אכבר" ודברי נאצה אנטישמיים.

כעת, בכירים בקהילה היהודית מחתימים עצומה תחת הכותרת "צדק לשרה חלימי, שנרצחה בגלל היותה יהודייה".

פעילות זו מצטרפת להפגנה שיזם ארגון הגג הפוליטי של יהודי , "הקריף", אנחנו כאן", אמר בהפגנה גיל טייב, סגן נשיא הקריף, "בשביל להגיד לכל המשפחה של שרה חלימי שאנחנו חושבים עליהם. וגם אנחנו כאן כדי להגיד למדינה הצרפתית שאנחנו רוצים את האמת, כל האמת, רק את האמת. עד היום לא דיברו על האנטישמיות אבל אנחנו יודעים שדבר כזה עלול להיות".

הרב משה סבאג, רב בית הכנסת הגדול בפריז, שנכח בפגישה סיפר בשיחה עם ערוץ 20 כי התחושה בקהילה בימים אלה קשה מאוד. "יש הרבה חרדות ודאגות", הוא אומר. "יש לנו הרבה סיבות לחשוב שהאירוע היה ממניע אנטישמי כי מדובר במוסלמי קיצוני. מצד שני שוחחנו עם התובע הכללי בצרפת, שהוא אדם מאוד ישר, שטוען כי הנושא עדיין נחקר ומוקדם להסיק מסקנות. יש כיוון חקירה שבודק אולי הוא היה מעורער בנפשו. אנחנו פועלים בכל הכלים שיש לנו ומנסים לתמוך במשפחה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.