פרסום ראשון: יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, ערך בשבועות האחרונים סקרים חשאיים שמטרתם לבדוק את רמת הפופולאריות של חברי הכנסת מהמחנה הציוני. מהסקרים האלה עולה שח"כ איציק שמולי הוא הפופולארי ביותר בציבור הרחב.

יו"ר העבודה אבי גבאי. צילום: פלאש 90

 

גבאי מעוניין להרכיב רשימה מנצחת לכנסת הבאה, ולכן הוא בודק בין היתר את רמת האהדה לה זוכים הח"כים הנוכחיים וכמה שמות נוספים שהוא מעוניין לצרף למפלגה. גבאי מעוניין להכין רשימת מומלצים שמתפקדיו ותומכיו יקדמו בפריימריז של המפלגה.

בתוך כך, נמשכת הביקורת מבית על התנהלותו של היו"ר. חברי הכנסת מבינים שלא יוכלו להדיח אותו בשלב זה ולכן הנושא הזה לא על הפרק אבל הביקורת שמופנית כלפיו היא שגבאי פועל כ"זאב ובדד", ממעט להתייעץ ולשתף את חברי המפלגה, כולל הבכירים שבהם.

עיקר הביקורת מגיעה מכיוונו של היו"ר לשעבר, עמיר פרץ, אולם לאחרונה – כך אומרים גורמים בכירים במפלגה- גם ח"כ שלי יחימוביץ' התבטאה על אכזבתה מהתנהלותו של גבאי, זאת על אף שתמכה בו בבחירות שנערכו לתפקיד יו"ר המפלגה.

כמה מחברי הכנסת ששמעו על סקרי הפופולאריות שעורך גבאי הביעו את אכזבתם מהמהלך הזה שגורם לאי נחת, בלשון המעטה. ההערכה היא שגבאי יתמוך בח"כים שיזכו בסקרים האלה לפופולאריות ושמתאימים לקו שאותו הוא מוביל. לא מעט חברי כנסת מכהנים חוששים, לפיכך, לכיסאם.

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "המחנה הציוני מהווה את האלטרנטיבה היחידה להחלפת שלטון נתניהו ומובילה אופוזיציה לוחמת נגד התרבות השלטונית המושחתת של הממשלה. אחרי 9 שנות נתניהו עם ישראל רוצה שינוי ותקווה חדשה. זו המשימה הלאומית שעומדת לנגד עיניינו".אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20