21:05 20/02/2018
דף הבית > כלכלה > בתום חקירה סמויה נעצרו 30 חשודים המעורבים בפשיעה כלכלית

בתום חקירה סמויה נעצרו 30 חשודים המעורבים בפשיעה כלכלית

30 חשודים נעצרו ונחקרו באזהרה בחשד למעורבות בעבירות בתחום הלבנת הון והפצת חשבוניות פיקטיביות. על פי החשד פעילותם גרמה נזק של מאות מיליוני שקלים לקופת המדינה

הסתיימה חקירה סמויה המשותפת למשטרת ישראל ורשות המסים במסגרת המאבק בתופעות של פשיעה כלכלית חמורה המסבות נזק רב לקופת המדינה. הבוקר פתחה היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 בחקירה גלויה, בתום תקופה של כשנה במהלכה התבצעה פעילות סמויה.

מעצר בבימ"ש השלום בראשל"צ. צילום: פלאש 90
מעצר בבימ"ש השלום בראשל"צ. צילום: פלאש 90

 

בשעות הבוקר נעצרו 29 חשודים לחקירה באזהרה, 3 מהם בספרד ועוכבו 6 מעורבים נוספים בחשד למעורבות בעבירות לפי חוק מאבק בארגוני פשיעה העוסק בתחום הלבנת הון והפצת חשבוניות פיקטיביות.

כמו כן הנ"ל חשודים בעבירות לפי פקודת מס הכנסה, עבירות על פי חוק מע"מ וכן עבירות נוספות.

החקירה החלה בעקבות פיקוח על פעילות בקרב גורמים העוסקים בפשיעה כלכלית במהלכה נחשף כי הפעילות הפלילית הביאה לפגיעה בקופת המדינה וגרמה לנזק כלכלי מוערך של מאות מיליוני שקלים.

במהלך היום בוצעו עשרות חיפושים וכן התבצעה אכיפה כלכלית נרחבת. 20 חשודים הובאו לבית משפט השלום בראשון לציון ומחר בבוקר יובאו החשודים שנעצרו בספרד לבית המשפט המקומי בבקשה להאריך את מעצרם.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ועדת הכספים אישרה: גם חילונים יוכלו לבחור שלא לעבוד בשבת

לפי החוק, עובד לא יצטרך להצהיר כי הוא שומר שבת וכשרות על מנת לא לעבוד בשבת. לביא: "תיקון היסטורי". זוהר: "אין חוק דמוקרטי ויהודי מזה"