הגדישה את הסאה: בעקבות ביקורת פומבית שמתחה המשנה ליועמ"ש דינה זילבר על זימן היועץ המשפטי לממשלה את זילבר לשיחת הבהרה. כך פרסם הבוקר העיתונאי קלמן ליבסקינד במעריב.

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר. צילום: פלאש 90
המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר. צילום: פלאש 90

על פי הדיווח, מנדלבליט הבהיר לזילבר שמהיום והלאה מצופה ממנה לנקוט זהירות בהתבטאויותיה הפומביות ולא לומר דברים שיכולה להשתמע מהם ביקורת אישית על הדרג הפוליטי הנבחר.

כזכור, בכנס באוניברסיטת בר אילן לכבודו של השופט בדימוס אליקים רובינשטיין רמזה בדבריה זילבר למאמר שפרסמה השרה שקד בשם "מסילות אל המשילות". "את דרכי השלום של אלי (אליקים רובינשטיין, ע.ד) החליפו מסילות לעבר המשילות. זוהי רוח הזמן, צו השעה, כיוון הנסיעה שמסומן על כל השלטים המורים. אך המצפנים הישנים מפעם עדיין מתעקשים להתיישר אל עבר כוכב הצפון".

בנוסף אמרה זילבר בנאומה: "העידן החדש הוא חסר סבלנות, נטול ספקות, שבו היסטוריה ופרספקטיבה הן כבר לא ערך אלא נחשבות כמכשול והכבדה. בעידן החדש כבר לא נוטעים עצים וקו האופק הוא מבזק החדשות הבא ותו לא".

בין זילבר ושקד נתגלעו חילוקי דעות מאז נכנסה שרת המשפטים לתפקידה. בתחילת השנה התפרסם כי במסגרת נהלים חדשים שהנהיגה שקד במשרדה, קוצצו חלק מסמכויותיה של זילבר.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.