מזכ”ל מפלגת העבודה, ח”כ , החליט להעמיד את חברו לסיעה ח”כ במקומו. זאת בעקבות ראיון בו תקף אמש (ב’) מרגלית את יו”ר המפלגה ח”כ יצחק (בוז’י) הרצוג וכינה אותו “לא רלוונטי”.

יורים בנגמ"ש. חברי הכנסת בר, הרצוג ומרגלית. צילום: פלאש 90
יורים בנגמ”ש. חברי הכנסת בר, הרצוג ומרגלית. צילום: פלאש 90

אלא שהודעת הנזיפה הפרטית אותה תכנן בר לשלוח למרגלית, הפכה להודעה פומבית לאחר שנשלחה היום (ג’) בטעות לקבוצת הוואטסאפ של סיעת “” המורכבת ממפלגות “העבודה” ו-“התנועה”.

ההודעה ששלח בר למרגלית בקבוצת הוואטסאפ.
ההודעה ששלח בר למרגלית בקבוצת הוואטסאפ.

“אראל נכבדי, לפני שאתה תומך בפתרון המואזין בדרכי שלום, הייתי מציע לך לנסות את השיטה הזו מעט גם בבית שלך כאן. הקמפיין שלך נגד ביבי הוא דבר אחד ואפשר לאהוב אותו או לא. אך מציע לך להוריד (ומהר) ווליום במסע ההשפלה האישי והאובססיבי שלך מול יו”ר המפלגה”, כתב בר בהודעה.

“זה לא עושה לך טוב (אבל זה פחות עניין שלי) אך זה גם פוגע במפלגה שלנו, זו שאתה מתיימר להוביל, לא כך מתנהג מי שאכפת לו גם מהמפלגה ולא רק מעצמו – תרגיע ומהר. אתה פוגע בכולנו וזה מתחיל להיות מוגזם. מציע לך כחבר וגם כמזכ”ל – שים ברקס על המגמה הזו. וטוב מאוחר מאף פעם. שלא תגיד שלא אמרתי ולא ביקשתי”, חתם בר.

כשתי דקות מאוחר יותר הבחין בר כי ההודעה שנועדה לעיני מרגלית בלבד, נשלחה בשוגג אל יתר חברי הסיעה. “אני מתנצל ממש ההודעה האחרונה נועדה להישלח לאראל בפרטי!!”, התנצל בר.

זמן לא רב לאחר מכן ההודעה הועברה על ידי מי ממשתתפי הקבוצה לעיתונאי חיים לוינסון .”שמח בקבוצת הווטסאפ של המחנ”צ”, כתב לוינסון בטוויטר ופרסם את ההתכתבות.

מלשכתו של ח”כ מרגלית נמסר כי הוא “עסוק כעת בהגשת בג”ץ יחד עם 15 אלף איש מול נתניהו, ובדרישה לחקור את פרשת כלי השיט. עדיף להתרכז בהחלפת נתניהו במקום במריבות פנימיות ותרגילים קטנוניים. אנו קוראים לחיליק בר להצטרף למאמץ”.

לשכת הרצוג: “מרגלית יורה בנגמ”ש”

כזכור, אמש התראיין מרגלית לגלי צה”ל בעניין הקמפיין החדש שיזם נגד ראש הממשלה. מרגלית אמר כי פוליטיקאים צריכים להתעורר ולעשות משהו ונשאל ע”י המראיין ניב רסקין האם הכוונה גם ליו”ר מפלגתו הרצוג. “מה הוא רלוונטי בכלל?”, השיב מרגלית למראיין המופתע.

“כשגונבים את מדינת ישראל, גם באופוזיציה צריכים לקום ולדבר בצורה ברורה. אני פעם אחד עזרתי לו להיבחר, כמעט לקחנו את הבחירות. מאז הוא לא אופוזיציה, הוא קואליציה בהמתנה ולכן אני חושב שצריך ללכת לבחירות גם אצלנו ולעשות משהו אחר”, הוסיף מרגלית בראיון.

מסביבת הרצוג נמסר אז בתגובה: “חבל ומצער שחבר הכנסת מרגלית לא יודע לפרגן למפלגתנו ולסיעתו ויורה בתוך הנגמ”ש, תופעות שאנו רואים בקואליציה”.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.