ראש הממשלה לשעבר מנסה לשכנע בכירים בארה”ב שלא לסגת מהסכם הגרעין עם . בראיון ל”” אמר ברק ביטול ההסכם יגרום לאיראן להגיע מהר יותר לעבר הפצצה.

רה"מ לשעבר אהוד ברק. צילום: יונתדן זינדל, פלאש 90
רה”מ לשעבר אהוד ברק. צילום: יונתדן זינדל, פלאש 90

ברק, שכיהן בעבר גם כרמטכ”ל וכשר ביטחון מוצג בכתבה כ”נץ ישראלי” חרף היותו איש שמאל מובהק שדוגל בפשרות מרחיקות לכת. ברק צוטט כאומר שאיראן עד עתה עומדת בהסכם ואם הוא יבוטל יהיה להם תירוץ להפר אותו ולשעוט לפצצה גרעינית. “איראן רחוקה מלהוות כעת איום קיומי על ”, אמר. “אך יש לה את הפוטנציאל להוות איום שכזה בעתיד”.

ברק הוסיף טען כי אם ארה”ב תבטל את , מאבקה בצפון קוריאה עלול להיפגע. “המהלך ישדר לצפון קוריאה שאין כל היגיון להיכנס למסלול של משא ומתן עם ארה”ב, אם ממילא האמריקנים נסוגים באופן חד צדדי מהסכמים שהם חותמים עליהם, אחרי זמן קצר יחסית”.

לדבריו, “גם אם ארה”ב תחליט לסגת מההסכם, אף אחד לא יצטרף. לא הסינים, לא הרוסים, אפילו לא האירופאים. זה ישרת את האיראנים”.

יצוין כי לא תמיד אחז ברק בעמדות חיוביות כלפי ההסכם עם איראן.

רק לפני מספר חודשים טען כי עסקת הגרעין סוללת את דרכה של איראן לפצצה. בראיון לידיעות אחרונות אמר ברק: “צריך לזכור גם שהפרויקט האיראני לא נעלם, הוא רק נדחה בעשר שנים”. ברק התריע כי לאחר מכן תחדש איראן את מאמציה להשיג .

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.