"מדובר בדברי הבל שנכתבו על ידי ראש הממשלה הכושל בתולדות שממשיך לגחך עצמו לדעת בעוד ניסיון קאמבק פאתטי מטעם עצמו", כך הגיבו היום (ה') בליכוד למאמר הביקורת שפרסם ראש הממשלה לשעבר בעיתון "וושינגטון פוסט".

שוב מתערב. מתוך 'הפטריוטים' 15.9.16

לדברי הליכוד, "פרסום מאמר שמנגח את מדיניותה של ישראל בתקשורת האמריקנית ביום שבו נחתם הסכם הסיוע הגדול ביותר בתולדות ארה"ב, הוא רק הוכחה נוספת לכך שמה שמעניין את אהוד ברק זה לא טובת המדינה ולא ביטחון ישראל אלא אך ורק טובתו של ברק".

מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר הגן על ההסכם ואמר כי מדובר בבשורה למערכת הביטחון הישראלית. לדבריו, "יש לי יתרון אחד בתור פקיד וזה שאני לא פוליטיקאי. אני יכול להגיד רק את האמת, והאמת היא שקיבלנו פה סיוע חסר תקדים, קיבלנו פה הישג שהיינו חותמים עליו מההתחלה בשני ידיים מיד".

אתמול (ד') נחתם בין ישראל לארה"ב הגדול בהיסטוריה של ארה"ב, אבל יש מי שמעדיף להסתכל על חצי הכוס הריקה. ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מפרסם היום מאמר דעה ביקורתי בעיתון "וושינגטון פוסט" שבו הוא משתלח בראש  הממשלה נתניהו ואף תוקף את הסכם הסיוע. "ההסכם הוא תרומה חשובה לביטחון אך הרבה פחות ממה שיכול היה להיות בטרם ראש הממשלה החליט להתערב בבוטות בפוליטיקה האמריקאית", כותב ברק.

שלל האיומים על מדינת ישראל "לא מציבים בפנינו איום קיומי", קבע ברק. צילום: פלאש 90

בהתייחסו לאיום איראני ולאיומים מצד חיזבאללה, קובע ברק "באופן בלתי משתמע", כי שלל האיומים על מדינת ישראל "לא מציבים בפנינו איום קיומי".

ברק, שבתקופה האחרונה מנהל קמפיין אגרסיבי נגד ראש הממשלה נתניהו ומשתלח בו בכל הזדמנות אפשרית, לא בוחל גם הפעם מלהשמיץ את ממשלת ישראל והעומד בראשה, דווקא מעל דפי העיתון האמריקאי. "נתניהו אפשר למשיחיסטים להשתלט על הליכוד", כתב ברק ואבחן: "אין סכנה קיומית המאיימת על ישראל".

"במהלך השנתיים האחרונות תחושה קודרת נפלה על המדינה שלי. הגאווה בהישגיה של ישראל והביטחון העצמי שלה, הוחלפו בחרחורי מלחמה, האשמה עצמית וריבים פנימיים", כותב מי שמשתתף בעצמו באותם ריבים פנימיים.

נתניהו, טוען ברק, "אפשר למיעוט מיליטנטי לאומני להוציא לפועל השתלטות עוינת על מפלגתו וליצור רוב בקבינט שלו. כתוצאה מכך הוא מאפשר לחטוף את האג'נדה הלאומית ולקדמה בשירות המשיחיסטים, או כפי שזה בדרך כלל נקרא 'מדינה יהודית מנהר הירדן ועד הים התיכון'".

ומי אמור לפתור את אותן בעיות שעליהן קובל ראש הממשלה לשעבר? ובכן, "ממשלה אחרת, יותר אחראית, קשובה ואמיצה, שתנוהל על ידי מי שאזרחי המדינה יבחרו", כותב ברק.

 

מרב לרנר

מרב לרנר:עוד באותו נושא