נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הודיע בצהריים כי הוא דוחה את הצעת משרד החוץ הרוסי לגרש עשרות דיפלומטים אמריקאים מארצו. על פי ההודעה  פוטין מעדיף להמתין עד ה-20 בינואר 2017, מועד השבעתו של נשיא ארצות הברית הנבחר, דונלד טראמפ, כשלאחר תאריך זה, ייבחנו מחדש היחסים בין המעצמות.

כזכור, מוקדם יותר דווח כי שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב סיפר כי רוסיה בוחנת את האפשרות לגירוש של 35 דיפלומטים אמריקאים מהמדינה, כמו גם סגירה של שני מוסדות אמריקאים. הסיבה: המהלך של הנשיא אובמה שהורה לסלק 35 דיפלומטים רוסים מארה"ב ולסגור שני מוסדות מודיעין רוסיים בניו יורק ובמרילנד, בתגובה להאשמות כי מוסקבה התערבה בבחירות לנשיאות בארה"ב. לברוב הדגיש כי הרוסים לא יתנו למהלך כזה לעבור ללא תגובה.

התגובה הרוסית לא אחרה לבוא. ב-"ynet" פורסם כי בחשבון הטוויטר הרשמי של השגרירות הרוסית בלונדון העלו הרוסים תמונה של ברווז עם הכיתוב "צולע" כשהם מכוונים לנשיא אובמה שעומד לקראת סוף כהונתו, והוסיפו: "הנשיא אובמה מגרש 35 דיפלומטים בדז'ה וו למלחמה הקרה. כולם, כולל אזרחי ארצות הברית, ישמחו לראות את סופו של הממשל האומלל הזה". גורמים במשרד החוץ הרוסי טענו כי המהלך של אובמה הוא "מהלומת מוות של גוויות פוליטיות".

%d7%a4%d7%95%d7%98%d7%99%d7%a0%d7%97%d7%a8%d7%90

בתגובה הרשמית של הקרמלין נמסר שמהלכים אלה "הורסים את היחסים הדיפלומטיים של ארה"ב עם רוסיה". יחד עם זאת הוסיפו כי "לא בטוח שהנשיא הנבחר טראמפ יאשר את הסנקציות".

טראמפ הגיב גם הוא למהלך של הממשל היוצא נגד רוסיה ואמר כי "הגיע הזמן שנמשיך הלאה. כעת צריך לעשות דברים גדולים וטובים יותר עבור המדינה". טראמפ הוסיף כי בשבוע הבא יקיים סבב פגישות על מנת להתעדכן בכל הפרטים.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם