במהלך השבת הלך לעולמו השופט בדימוס ד"ר אליהו וינוגרד בגיל 91.

השופט אליהו וינוגרד ז"ל. צילום: פלאש 90
השופט אליהו וינוגרד ז"ל. צילום: פלאש 90

 

בשנת 1952 הוסמך וינוגרד כעורך דין, ועד שנת 1960 עסק במקצוע זה במשרד עורכי דין "יזהר הררי ושות'". בהמשך היה עוזר לפרקליט מחוז תל אביב בפרקליטות המדינה ולאחר מכן עסק כעורך דין עצמאי.

ב-1972 מונה לשופט בבית משפט השלום בתל אביב וחמש שנים אחר כך מונה לשופט בבית המשפט המחוזי בעיר. בתפקידו זה היה בין השופטים שהרשיעו את חברי כנופיית מע"צ. בהמשך, התמנה לנשיא בית המשפט. הוא קיבל תואר דוקטור למשפטים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. ובשנת 1987 כיהן כשופט בפועל בבית המשפט העליון.

כיהן בתפקידים ציבוריים רבים שהבולט שבהם הוא יו"ר ועדת וינוגרד שבדקה את ההתנהלות במלחמת לבנון השנייה ובעקבות מסקנותיה התפטרו הרמטכ"ל ושר הביטחון.

שרת המשפטים איילת שקד מסרה: "השופט ד"ר אליהו וינוגרד ז״ל היה עשוי ללא חת. זכה לאמון ציבורי ומקצועי רב ולא לחינם מונה לכהן בראשות שורת ועדות ציבוריות, כשהבולטת בהן היא הוועדה לחקר כשלי מלחמת לבנון השניה. הדו"ח שהציג היה מקצועי מהמדרגה הראשונה. נאמן לדרכו, האמת בלבד עמדה לנגד עיניו. כך היה גם כשופט בפועל בבית משפט העליון, כנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב ובכל שנותיו במערכת המשפט. יהי זכרו ברוך".

ממשרד עורכי הדין גדעון פישר ושות', שבו היה וינוגרד שותף, נמסר: "אנו מודיעים בכאב ובצער, כי נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב בדימוס, שכיהן גם כשופט בבית המשפט העליון, ד"ר אליהו וינוגרד, אשר זכינו שהיה שותף במשרדנו ובמשך שנים רבות סייע בטיפוח דורות צעירים של משפטנים, נפטר אמש והוא בן 91. עליו נאמר 'היה יחיד בדורו'. הוא יחסר לנו מאוד. יהי זכרו ברוך".אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי