דף הבית > אקטואליה וחדשות > בקרוב: צו המילואים בדואר האלקטרוני ובהודעת SMS

בקרוב: צו המילואים בדואר האלקטרוני ובהודעת SMS

שר הביטחון אביגדור ליברמן מקדם תקנות לפיהם חיילי מילואים יוכלו לקבל צו מילואים דרך הדואר האלקטרוני: "התיקון ישקף את התקדמות הטכנולוגיה"

שר הביטחון אביגדור ליברמן מקדם תקנות חדשות בנושא נגישות צווי מילואים. עד היום צווי המילואים נשלחו בדואר ובמקביל הועלו לשרת באתר המילואים שמפעיל אגף כוח אדם בצה"ל. כל מי שנשלח לו צו מקוון קיבל הודעת דואר אלקטרוני עם קישור לאתר, שם היה צריך להקיש מספר אישי וסיסמא, אולם עדיין לא הצליחו בצה"ל להגיע לכל חיילי המילואים והמצב הפך מסורבל.

שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כעת רוצה שר הביטחון ליברמן לתקן את החוק וביקש מוועדת חוץ וביטחון לטפל בנושא. על פי התקנות שמקדם ליברמן, יחויב כל חייל מילואים למסור לצה"ל את כתובת הדואר האלקטרוני שלו ולשם ישלחו צווי המילואים שלו. באמצעות הדואר האלקטרוני יוכל חייל המילואים לאשר את קבלת הצו.

בהנחה ואכן תקנה כזו תקודם בשלבים הראשונים לא יבוטלו דרכי הנגישות הקודמים כמו דואר וצו באתר האינטרנט ועד שהנושא יכנס לפועל יבחנו באכ"א את המהלך ורק אז יוחלט האם לקיים את הקשר עם מגויסי המילואים בצורה.

חיילי מילואים בגבול עם עזה במהלך מבצע 'צוק איתן' ב-2014. צילום: פלאש 90
חיילי מילואים בגבול עם עזה במהלך מבצע 'צוק איתן' ב-2014. צילום: פלאש 90

"מצב בו משרת המילואים לא נדרש ליתן את כתובת הדוא"ל שלו מקשה על דרך הפעולה דרך אתר המילואים, וזאת בייחוד בעידן הנוכחי", כתב ליברמן לוועד חוץ וביטחון במכתב שפורסם בחדשות 2 און ליין. עוד מוסיף ליברמן "חל גידול משמעותי באינטראקציה המקוונת של צה"ל ואכ"א עם חיילי המילואים באמצעות אתר האינטרנט, והתיקון ישקף את התקדמות הטכנולוגיה האמורה".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

פיגוע אבנים: מחבלים פצעו יהודי ליד כרם רעים

סוכנות TPS: יהודים הותקפו ע"י ערבים בחרבת נעלין שליד כרם רעים בגוש טלמונים. אחד מהם נפצע בראשו באורח קל ומטופל במקום ע"י כח צבאי ומד"א