בכירים אמריקאים העבירו מסר לדרג המדיני בישראל לפיו הממשל יעמוד בהבטחתו להעביר את השגרירות לירושלים, אך בקשו שלא ללחוץ עלים עם הלו"ז. כך דווח הערב (ג') בחדשות 2.

כתבתו של אלירן טל. מתוך 'לפני כולם', ימים א'-ה' ב-19:15

קודם לכן דווח כי היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן הרברט סיפר בתדרוך לעיתונאים על פרטי התכנית של ביקור הנשיא במזרח התיכון ובאירופה.

מקמאסטר סיפר כי  לאחר ביקורו של טראמפ בערב הסעודית, יגיע הנשיא לירושלים, שם ייפגש עם הנשיא ראובן ריבלין ויבקר ביד ושם. הוא יישא דברים במוזיאון וייפגש עם ראש הממשלה .

לדברי מקאמסטר, במהלך דבריו במוזיאון ישראל, הוא "יציין את ההיסטוריה הייחודית של ישראל ושל העם היהודי ויאשרר את הקשר הבלתי-ניתן לערעור עם בעלת הברית הקרובה ביותר שלנו במזרח התיכון".

והיועץ לביטחון לאומי הרברט ריימונד מקמאסטר לצד טקאמפ. צילום: רויטרס
והיועץ לביטחון לאומי הרברט ריימונד מקמאסטר לצד טראמפ. צילום: רויטרס

בהמשך, הוא צפוי להיפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בבית לחם. הוא צפוי לבקר גם בכנסיית הקבר בעיר העתיקה בירושלים ולשאת תפילה בכותל המערבי. עם זאת, בכותל לא צפויים להיות לצידו בכירים ישראלים.

כשנשאל אם לראייתו של הממשל האמריקני הוא חלק מישראל, השיב: "זה נשמע לי כמו שאלה של מדיניות".

הבוקר סתר את עמדתו של פקיד בכיר בקונסוליה האמריקאית בירושלים שטען כי הכותל הוא חלק מהגדה המערבית. דובר מטעם הבית הלבן הבהיר כי "ההערות האלה לא אושרו על ידי הבית הלבן, הן לא משקפות את עמדת ארצות הברית, ובהחלט לא את עמדתו של הנשיא".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא