בעקבות חשיפת ערוץ 20 הורתה נציבת שב"ס על הוצאת קצין המודיעין לחופשה כפויה. מדוברות שב"ס נמסר כי החופשה תימשך עד לסיום הליכי הבירור והחקירה בעניין החשד להטרדה מינית של סוהרת על ידי אסיר בטחוני ובירור התנהלות הסגל והיחידה במקרה זה.

בכלא גבעון, צילום: משה שי, פלאש 90

 

כזכור, היום פורסם בערוץ 20 כי המחבל שלפי החשד הטריד מינית סוהרות בכלא גלבוע, הועבר לכלא מגידו וניסה לשים קץ לחייו. המחבל, מוחמד עטאללה, אסיר פת"ח שמרצה עונש של מאסר עולם, נפצע בלבד וטופל בכלא. גורם בשב"ס בשיחה עם ערוץ 20: "המחבל מסובך עד צוואר".

לפני כמה ימים, בהמשך לפרסום בערוץ 20, הועבר המחבל לכלא מגידו. גורם בכיר בשב"ס אומר: "הוא לא באמת רצה למות, לכן הוא רק פצע את עצמו וטופל רק בכלא. אפילו לא פונה לבית החולים. המחבל מסובך בגלל שבאף אגף לא רוצים לקלוט אותו. אף אחד לא רוצה לקבל עבריין מין והוא יודע שהוא מסובך".

בשבוע שעבר נחשפה עדות חדשה של סוהרת מבין כותלי כלא גלבוע בפרשת ההטרדות: "הוא (המחבל) היה מבקש שהסוהרת הגבוהה והיפה תבוא לעבוד. אמר לי 'את תהיי קצינה בזכותי'. הלכתי ודיווחתי והמפקדים בכלא לא עשו עם זה כלום. הוא היה עובר ונוגע בי כאילו בטעות", כך סיפרה נ', סוהרת בכלא גלבוע, לחדשות 20. עדותה חושפת את תשתית ההטרדה שהשתרשה בבתי הכלא לטובת המחבלים.

"הכניסו אותי לעבוד שם בכוונה! הלכתי למפקד שלי ואמרתי לו 'תגיד שישתמשו באימא שלהם בתור אובייקט מיני', למה אני צריכה כאילו לשרת את האינטרסים למה? למה? למה? זה מחבלים", סיפרה הסוהרת. נ' מחזקת את עדותה של י', סוהרת נוספת אשר עדותה נחשפה שלשום בחדשות 20 והציפהפרשה חמורה של סוהרות שהוטרדו מינית בכלא גלבוע על ידי מחבלים שדרשו מקצין הכלא להעביר אותן לאגף הביטחוני. אמש נחשף בחדשות 20 כי מדובר באסיר מוחמד עטאללה מהפת"ח, המרצה מאסר עולם ונחשב לאחד ממנהיגי המחבלים בכלא גלבוע. לטענת הסוהרות, המחבל הוא זה שמנהל את שגרת החיים בכלא והקצינים נענים לגחמות שלו על מנת לשמור על שקט.

"כאילו שמים אותנו שם בכוונה, גם באגף של החמאס שמו אותי בכוונה", מספרת נ'. "אסיר חמאס על כיסא גלגלים אמר לסוהר שהיה איתי: "למה אתה מביא אותה כל שעה? שתבוא כל רבע שעה". עוד סיפרה: "אני הראשונה שהציפה את הדברים. אני הייתי הראשונה שהייתי הולכת ומדווחת שהוא היה מבקש שהסוהרת הגבוהה והיפה תבוא לעבוד. 'את תהי קצינה בזכותי', הוא אמר לי, אני הייתי הולכת ומדווחת והמפקדים בכלא לא היו עושים עם זה כלום. רק אמרו לי להתעלם ממנו. הוא (המחבל) היה כל הזמן עובר ונוגע בי כאילו בטעות".

בעקבות החשיפה, הודיעו מוקדם יותר בשב״ס כי היחידה לחקירת סוהרים תיפתח בחקירה פלילית בנושא. כמו כן, בשבוע הבא תקיים ועדת הפנים של הכנסת דיון מיוחד בעניין, בו תשתתף גם נציבת שב"ס, רב גונדר, עופרה קלינגר .

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.