שירות בתי הסוהר (שב”ס) החליט לשלול מראש הממשלה לשעבר אהוד חופשות מהכלא ושימוש בטלפון הציבורי לאחר שברשותו נתפסו חומרים מסווגים.

רה"מ לשעבר והאסיר אהוד אולמרט בחופשתו הראשונה מהכלא. צילום: אבי דישי, פלאש 90
רה”מ לשעבר והאסיר אהוד אולמרט בחופשתו הראשונה מהכלא. צילום: אבי דישי, פלאש 90

כזכור, במהלך חיפוש אצל אולמרט, המרצה עונש מאסר נתפסו חומרים ברמת סיווג גבוהה. מהמלמ”ב (הממונה על הביטחון במשרד הביטחון) לא התקבל אישור להכניס את המסמכים הללו לכלא.

בעקבות האירוע הורה המלמ”ב לחקור את העניין ועירב בנושא את גורמי המודיעין של שירות בתי הסוהר. כעת, הטיפול בעניין הועבר לבכירי משרד המשפטים.

הערכה היא כי החומר שנתפס מסייע לאולמרט בכתיבת ספרו.

גורמים המעורים בפרשה מותחים ביקורת על שב”ס ואומרים כי הארגון נרדם בשמירה: אם היה מכניס נשק או סמים, גם לא היו עולים עליו? איפה החיפושים שעושים לאסירים שחוזרים מחופשות ובאגפים?”.

פרקליטי אולמרט מסרו בתגובה: “ראש הממשלה לשעבר מר אהוד אולמרט אינו זקוק לגושפנקה כלשהי באשר לזיקתו ואחריותו בנושאים הקשורים בביטחונה הלאומי של ישראל. מעולם לא דלף ממנו, הם בעת כהונתו והן מאז, דבר רגיש בנושאי ביטחון ומודיעין שעלול היה לגרום נזק למדינת ישראל.

“במהלך שהותו בבית הכלא כתב מר אולמרט ספר אוטוביוגרפי העוסק בתולדות חייו, ופעילותו בנושאים חברתיים, כלכליים ובנושאי ביטחון גורליים. ספר זה הועבר במלואו לצנזורה לפני למעלה מחודשיים ולאיש, בוודאי לא למר אולמרט, אין כוונה לפרסם אותו מבלי לקבל את אישור הצנזורה. מעבר לספר לא הוצא על ידי מר אולמרט כל חומר מסווג אחר, לא הועבר על ידו ולא פורסם על ידו”.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.