0:59 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > בעלי הפועל ת"א מנסים להימנע מהקפאת הליכים

בעלי הפועל ת"א מנסים להימנע מהקפאת הליכים

הפועל תל אביב אמנם ניצחה אתמול את בני יהודה אתמול, אבל הבעיות הכספיות עדיין מטילות צל כבד על עתידה

הניצחון של הפועל תל אביב 0-1 על בני יהודה אתמול, נתן לקבוצה הרבה אויר בנוגע למאבקי התחתית והאווירה בקבוצה השתפרה אבל הבעיות הכספיות הקשות עדיין מאיימות על תפקודה.
אוהדי הפועל. מתוך עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל הפועל תל אביב"
אוהדי הפועל. מתוך עמוד הפייסבוק "מועדון הכדורגל הפועל תל אביב"
ראשי המועדון החלו במסע גיוס תרומות והלוואות למועדון כדי לכבד תשלומים לספקים ולשחקנים. הבעלים, אמיר כבירי, בסיוע הפטרון, מני ויצמן, מחפשים דרכים לגייס כספים כדי לעמוד בהתחייבויות ולא להיקלע למציאות שהם אינם מעוניינים בה, הקפאת הליכים. כבירי ובעיקר ויצמן מנסים לשכנע אנשי עסקים גדולים לרכוש את המועדון. ״אם יגיע איש עסקים רציני שיביע נכונות לרכוש את המועדון אני מתחייב להעביר לו את הקבוצה נקייה לגמרי מחובות. מי שיגיע לקנות את הפועל תל אביב יקבל מועדון גדול בלי שקל התחייבויות״, כך אומר מני ויצמן, האיש החזק בהפועל תל אביב הנחשב בשנים האחרונות לפטרון הקבוצה.
במקביל, ראשי הפועל תל אביב הודיעו להתאחדות לכדורגל ולבקרה התקציבית כי אין להם כוונה לפנות לבית המשפט ולבקש הקפאת הליכים. ״כל הפרסומים על החלטה שלנו לפנות להליך של הקפאת הליכים ולמנות נאמן מטעם בית המשפט כדי למחוק חובות ולהמשיך להפעיל את הקבוצה לא נכונים ורק פוגעים במועדון״, הבהירו אמיר כבירי הבעלים ומני ויצמן פטרון הקבוצה בשיחות עם ראשי ההתאחדות והבקרה. על פי חובות הפועל תל אביב אין כדאיות לראשי המועדון לפנות להקפאת הליכים. החוק בנוגע להקפאת הליכים ותקנון אופ״א לא פותרים את המשבר הכספי הקשה של ראשי הפועל תל אביב בהקפאת הליכים.
בהפועל תל אביב העבירו מסרים חד משמעיים לעופר עיני ועופר אורליצקי כי לא יפנו לבית המשפט. השניים אמרו כי המצב הכלכלי קשה אולם הם מחויבים למצוא פתרונות ולא לגשת להליך משפטי בו ראשי המועדון והגורמים התומכים בקבוצה כספית לא ירוויחו דבר מהמהלך.
מצבה של הפועל תל אביב שונה מקבוצות אחרות שפנו להקפאת הליכים כמו הפועל פתח תקוה ומכבי נתניה למשל. להפועל תל אביב יש חוב שרובו לא ייכלל בהקפאת ההליכים. למועדון פסקי דין של בוררויות בגובה של 18 מיליון שקל כולל בוררויות מתקופת אלי טביב בסך 9 מיליון שקל, החובות הללו לא יימחקו מכיוון שקבוצה שלא משלמת חוב בוררות אינה יכולה לשחק בליגה מקצוענית הכפופה למוסדות פיפ״א ואופ״א. בנוסף, להפועל תל אביב יש הלוואות לבנקים בסך 12 מיליון שקל עם ערבויות אישיות לבנקים של ראשי המועדון ביניהם אמיר כבירי ומני ויצמן ואנשי עסקים נוספים שתמכו כספית בקבוצה וכעת התבקשו לסייע שוב.
"חובות מתקופתו" אלי טביב .צילום: פלאש 90
"חובות מתקופתו" אלי טביב .צילום: פלאש 90
למועדון יש גם הלוואות בסך 5 מיליון שקל למשרד הכרטיסים לאן וגם שם יש ערבויות אישיות של ראשי המועדון. ״מתוך כל החובות וההתחייבויות של הפועל תל אביב, מעל 70 אחוז מחובות יישארו בגלל הערבויות האישיות של ראשי המועדון ותקנון אופ״א. אין כדאיות כלכלית לפנות לבית המשפט וכל הפרסומים סביב הקפאת הליכים הוא לא רציני. עבור הפועל תל אביב הקפאת הליכים פירושה פירוקה הסופי של הפועל תל אביב״, אומרים בבקרה התקציבית ומסבירים: ״מה ההיגיון ללכת להקפאת הליכים להתחיל את העונה עם מינוס 9 נקודות ולהישאר עם חובות של עשרות מיליוני שקלים? הקפאת הליכים לא הגיונית ולא מציאותית לקבוצה שאנשיה חתומים בערבות אישית לחלק גדול מהחובות״, אומר מסביר עופר אורליצקי, יו״ר הבקרה התקציבית. 
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אצטדיון בלומפילד המחודש. הדמיה: עיריית תל אביב

השיבה לבלומפילד עלולה להידחות ל-2019

במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס ראש עיריית תל אביב, אמר רון חולדאי כי העבודות לבניית אצטדיון בלומפילד עומדות ביעדים וכי כל הקבוצות התל-אביביות ישחקו בו.