ועדת השחרורים החליטה היום (ד') לדחות את בקשתו של יונתן היילו לקצר את עונשו. החלטת הוועדה עומדת בניגוד לעמדתו של נשיא המדינה ולעמדת שרת המשפטים, ותואמת את עמדת הפרקליטות.

יונתן היילו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יונתן היילו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

כזכור, על היילו נגזרו 20 שנות מאסר לאחר שהורשע בשנת 2013 ברצח הגבר שאנס אותו. עם זאת, במהלך התקופה בה החל היילו לרצות את גזר דינו, עונשו קוצר ל-12 שנים וסעיף ההרשעה שונה ל"הריגה".

נשיא המדינה, בהמלצת שרת המשפטים, החליט לאפשר להיילו להתייצב בפני ועדת השחרורים כך שאם ישוחרר עונשו יעמוד על 10 שנים ושמונה חודשים.

הנשיא הסביר כי נוכח תהליך השיקום המשמעותי שעבר היילו בשנה האחרונה, לאור מצבו הרפואי יוצא הדופן, ובהתחשב בנסיבותיו הקשות והמיוחדות, כמי שהיה קרבן למעשים קשים טרם ביצוע המעשה על ידו, החליט הנשיא לאמץ את המלצת שרת המשפטים ולהמיר חלק מעונש המאסר בפועל שהוטל על היילו בעונש של מאסר על תנאי, כך שעונש המאסר בפועל יעמוד על עשר שנים ושמונה חודשים, באופן שהוא יוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים בתקופה הקרובה.

אלא שכאמור,  הפרקליטות הודיעה לפני כשבועיים כי תתנגד לשחרורו המוקדם של היילו.

ח״כ יואל חסון מהמחנה הציוני אשר החתים כ- 70 ח״כים לשחרורו של יונתן היילו ופעל להשגת חנינה מהנשיא בתגובה על דחיית קיצור עונשו של היילו: "מי רודף את יונתן היילו ? למה כל כך קשה לתת לאדם הזה הזדמנות נוספת בחיים. החלטת ועדת השחרורים לא לקצר את עונשו יחד עם התנגדות הפרקליטות לשחרורו היא לא פחות מרוע צרוף ואפס ענייניות. אני אמשיך לנסות לסייע ליונתן ולקוות שהיום שבו הוא ייצא לחופשי יגיע במהרה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי