2:43 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בנט: "עתירות השמאל יובילו להסדרת ההתיישבות"

בנט: "עתירות השמאל יובילו להסדרת ההתיישבות"

שר החינוך בנט סיפר על פתרון "נכסי נפקדים" אותו הוא מקדם במטרה להציל את היישוב עמונה מפינוי "אופטימי בעניין עמונה"

שר החינוך נפתלי בנט הביע אופטימיות ואמר היום (ג') כי נעשים מאמצים למנוע את הריסת עמונה ולהסדיר את ההתיישבות ביהודה ושומרון.

שר החינוך נפתלי בנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
שר החינוך נפתלי בנט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"בשיתוף המתיישבים אנחנו מובילים את פתרון 'נכסי נפקדים', זהו פתרון מורכב אבל באמצעותו המתיישבים יישארו בעמונה, אנחנו עובדים על זה מאוד קשה, לוח הזמנים הוא קצר אבל אני אופטימי בסך הכל", אמר השר בנט בראיון לערוץ 7.

השר בנט: "בג"ץ לא נועד לחולל מדיניות"

השר נשאל האם הוא חושש שהיועמ"ש ובג"ץ יסכלו את הפתרונות המוצעים והשיב: "בוודאי שיש פה בעיה אבל הגיע הזמן שהממשלה תמשול, היועצים ייעצו והשופטים ישפטו. יש היום אקטיביזם שיפוטי ואקטיביזם ייעוצי – וזה לא סוד שאנחנו בתהליך של החזרת השפיות למערכת".

"הייתי מנכ"ל בהיי-טק והיו לי יועצים משפטיים שייעצו לי איך לממש את המדיניות שלי, הם לא קבעו לי את המדיניות", סיפר השר, "בעשרים השנים האחרונות קצת התבלבלו היוצרות ויש יועמ"שים שחושבים שהם מחוללי וקובעי המדיניות, זה לא כך".

"אירוע עמונה ונתיב האבות יוצרים ביחד עם עוד אירועים תמונה מדאיגה, שאנחנו צריכים לתקן. 'שלום עכשיו' וארגוני שמאל שהובסו בשדה המערכה הציבורית ובדעת הקהל אין להם כמעט תמיכה, החליטו בעצם לכפות בכוח על מדינת ישראל את המדיניות שלהם, באמצעים משפטיים דרך מהלך הבג"צים", אמר בנט.

עמונה. צילום: נועם מושקוביץ', פלאש 90
עמונה. צילום: נועם מושקוביץ', פלאש 90

"לא לזה בג"ץ נועד. בג"ץ לא נועד לחולל מדיניות של צד כזה או אחר – אלא נועד לטפל רק במצבי קיצון מאוד גדולים – ולא זה המצב", הבהיר השר.

לדבריו, "עתירות השמאל יובילו לדבר אחד – אנחנו נביא להסדרה אסטרטגית של כלל ההתיישבות ביהודה ושומרון. כבר הצלחנו לעצור את הניסיונות המדיניים לעקור יהודים מבתיהם – ועכשיו נעצור גם את הניסיונות המשפטיים".

"הטיפול הנקודתי בבג"ץ אחד ואחר כך בבג"ץ אחר – זאת לא הדרך. אנחנו נוביל להסדרה אסטרטגית של כלל ההתיישבות ביהודה ושומרון, בין בחוק ההסדרה שהוא על הפרק ובין בדרכים אחרות. אנחנו ממשלה לאומית, נבחרנו לשם כך וזוהי משילות אמיתית", הוא הוסיף.

השר נשאל האם הוא מעריך כי כל השותפים לקואליציה, ובכללם מפלגת 'כולנו', יתגייסו למהלך. "אני משוכנע שכל גורמי הקואליציה יתמכו. זו לא פעולה נגד הדמוקרטיה אלא זו פעולה מחזקת דמוקרטיה. לאפשר למדינת ישראל לממש את המדיניות שלה ביהודה ושומרון זה בהחלט בעד הדמוקרטיה", אמר.

"הנחתי את שרת המשפטים לייצר פתרון אסטרטגי לכלל הבעיה ביהודה ושומרון, כדי שלא נרדוף אחרי הזנב של עצמנו בכל בג"ץ שיוגש", סיכם שר החינוך.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

בני משפחת מנגיסטו נשאו דברים באו"ם יחד עם השגריר דנון

בני משפחת מנגיסטו קראו להשבתו במטה האו"ם בניו יורק. האח אילן: "כמו שמתעסקים בהרבה סוגיות המוניטריות ברצועה - רוצים שלא ישכחו את אחי"