אחרי ששר החינוך בנט תקף אותו בחריפות וכינה אותו "ברברן", בשל קריאתו לסגור את המכינה בעלי שר הביטחון מגיב: "בנט מגן על מי שמנסה להפוך את ישראל לאירן. אנחנו לא נאפשר את זה. בישראל נשים שוות כמו גברים ושירות צבאי הוא לכולם".

עימות חריף. ליברמן ובנט פלאש 90
עימות חריף. ליברמן ובנט פלאש 90

כפי שפורסם בערוץ 20 שר הביטחון הודיע לרב יגאל לווינשטיין כי עליו להתפטר מתפקידו במכינה בעלי בשל התבטאויותיו הפוגעניות כלפי נשים שנחשפו בשבוע שעבר. "במידה ולא תעשה כן, אאלץ להפעיל את סמכותי ולהפסיק את ההכרה של משרד הביטחון בישיבת עלי כישיבת הסדר, ואפעל בכל דרך שנתונה בידי על מנת לבטל את הכרתה של עלי כמכינה קדם צבאית".

בתגובה הבהיר השר בנט כי לא ייתן למהלך לקרות ותקף: "זאת עוד ברברת איווטית פוליטית טיפוסית כמו הפצצת סכר אסואן, תמיכה בסיפוח יו"ש, התנגדות לסיפוח יו"ש, ביטול אזרחות לערביי ישראל, עונש מוות למחבלים וחיסול הנייה תוך 48 שעות מכניסתו לתפקיד שר הביטחון".

בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו כתב: "המכינה הקדם צבאית בעלי הצמיחה דורות של חייילים, לוחמי סיירות, מפקדים, ולצערנו, גם נופלים רבים מנשוא. חברי הטוב מהצוות, סא"ל עמנואל מורנו ז"ל מסיירת מטכ"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה הוא בוגר עלי. אני מציע לליברמן להיכנס לחדר הנופלים במכינה, שם יראה שמות כמו רועי קליין ז"ל ואלירז פרץ ז"ל, והוא יראה איזה מוסד ציוני מפואר הוא מאיים לסגור".

בהתייחס לדבריו של הרב לווינשטיין אמר בנט כי הוא "דוחה לחלוטין את דבריו האומללים והמזלזלים של הרב לוינשטיין כלפי נשים המשרתות בצה"ל. את אשתי גילת פגשתי כאשר היתה חיילת, מש"קית חינוך בצנחנים; איילת שקד שותפתי הפוליטית שרתה כמש"קית חינוך בגולני כמו גם ח״כית שולי מועלם, ואני מוקיר את חיילות צה"ל ואת תרומתן לביטחון ישראל".

התחיל את המהומה. הרב יגאל לוינשטיין
התחיל את המהומה. הרב יגאל לוינשטיין

אולם בנט טוען כי מניעיו של ליברמן פוליטיים. "הדבר האחרון שמעניין אותו זה חיילות צה"ל, הוא פשוט רוצה לעשות סיבוב פוליטי ציני על הגב של הציונות הדתית. לא שמעתי את ליברמן דורש לסגור אוניברסיטה כי מרציה מתבטאים באופן דוחה. לא שמעתי את ליברמן דורש לסגור מכינה כי חניכיה פגשו את אנשי שוברים שתיקה. רק כשמדובר במכינה של הציונות הדתית, פתאום ליברמן מתמלא עזוז". בנט גם התחייב כי מכינת עלי לא תיסגר.

קודם לכן מסרה המכינה בתגובה: "מתוך אמונה בתפקידנו כמורים ומחנכים, לא נשתף פעולה עם אף פגיעה בחופש הביטוי והדעה של רבני, תלמידי ובוגרי בני דוד".

גם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הגיב לדברים ומסר : "האיומים של ליברמן על הרב לוינשטיין ומכינת עלי הם חוצפה פופוליסטית וחסרת משמעות. אין שום אפשרות חוקית לממש את האיום הזה. די לסתימת פיות".

"המכינה הקדם צבאית בעלי היא מוסד חינוכי שמכשיר את טובי הלוחמים בצה״ל", מסרה סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי. "דיבורים על סגירת המכינה אינם מחוברים למציאות. ביקורת על דבריו של הרב לוינשטיין לגיטימית, אבל דבריו חוסים תחת חופש הביטוי".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי