11:42 25/11/2017
דף הבית > חם ברשת > בנט: "הופכים את רצח רבין לכלי להשתקת ציבור"

בנט: "הופכים את רצח רבין לכלי להשתקת ציבור"

שר החינוך נפתלי בנט נחלץ להגנת רה"מ בנימין נתניהו ותקף את דברי יו"ר האופוזיציה, יצחק בוז'י הרצוג, בעצרת אמש: "נתניהו מעולם לא הסית נגד רבין"

שר החינוך נפתלי בנט נחלץ להגנתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ותקף את דבריו של ראש האופוזיציה, יצחק בוז'י הרצוג, בעצרת אמש (ש'). "בוז׳י, לכלכת. בנימין נתניהו מעולם לא הסית נגד רבין", כתב השר בנט בעמוד הפייסבוק שלו.

https://www.facebook.com/NaftaliBennett/photos/a.396861670335507.89917.396697410351933/1245894332098899/?type=3

"התנגד לדעותיו, בהחלט. כשהיו מפגינים שקראו לרבין ״בוגד״, נתניהו השיב: ״הוא טועה. הוא לא בוגד״. אלו העובדות. 21 שנה אתם מנצלים את הרצח על מנת להשתיק את הימין. זה לא יצלח", הוסיף השר.

בתגובה לדבריו של ח"כ ביטן (הליכוד) אמר השר בנט כי "הרצח היה פוליטי, בוודאי. הלקח הוא: גם אם יש ויכוח עמוק בין שמאל לימין, נביע עמדתנו וניאבק עליה בכלים דמוקרטים, אך לעולם אסור שנרים יד על אחינו. נקודה".

"ברגע שהופכים את הרצח לכלי להשתקת ציבור שלם, אתם מעלימים את הלקח האמיתי. אני מתנגד נחרץ להקמת מדינה פלסטינית בארץ ישראל (אגב, גם רבין התנגד לכך). האם עליי לשתוק? האם בשם רצח רבין אתם מצפים שלא איאבק על עמדותיי? זו מטרתכם?", שאל שר החינוך.

"איבדנו כאן מדינה יהודית לפני 2000 שנה בגלל שנאת אחים. אסור שנאבד אותה שוב", סיכם בנט את דבריו.

כזכור, אמש ניצל יו"ר האופוזיציה את העצרת לזכרו של רה"מ המנוח יצחק רבין, כדי להעביר מסר לרה"מ המכהן בנימין נתניהו. "כשאני רואה שראש הממשלה מכריז מלחמה על הדמוקרטיה. אני אומר עד כאן – תם פרק ההידברות. תם פרק ממשלת האחדות", אמר הרצוג.

"לא ניתן לאף אדם, לאף בריון ולאף מנהיג להמשיך להסית ולשנוא. לא לחבר כנסת, לא לשר ולא לראש הממשלה", סיכם יו"ר המחנה הציוני.

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"עשית את תפקידך". צילום ארכיון: פלאש 90

האזינו: ככה ייעשה לשוטר שנתן דו"ח וספג עצבים

מה היה לאדם שקיבל דו"ח בבני ברק להגיד לשוטר שקנס אותו? האזינו לשיחה המפתיעה